Borusija tri od tri, Verder bolji od Menhengladbaha

"Milioneri" se vratili na prvo mjesto, iako imaju isti broj bodova kao Bajern
Borusija Dortmund, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.08.2015. 17:37h

Borusija je opet lider, nakon što je upisala i treću pobjedu u isto toliko kola u Bundesligi.

Nova žrtva "milionera" je Herta - u Dortmundu je bilo 3:1 za domaćina, pa među navijačima vlada sve veća euforija da bi ovo mogla da bude trofejna sezona.

A kako djeluje Borusija pod komandom novog trenera Tomasa Tuhela, optimizam ima pokriće, jer je njegov tim u ovom trenutku definitivno najpozitivnija priča njemačkog fudbala.

Mats Humels je donio prednost domaćinu u prvom poluvremenu, u nastavku je pobjednika riješio Pjer-Emerik Obamejang, a Borusija nije paničila ni kada je Salomon Kalu 12 minuta prije kraja smanjio na 2:1 iz očiglednog ofsajda.

Tačku na utakmicu stavio je Adrijan Ramos u sudijskoj nadoknadi, a čini se da je i taj pogodak bio neregularan, jer mu je prethodio gol-aut asistenta Henriha Mhitarjana.

Borusiji je taj gol u posljednjim trenucima donio lidersku poziciju, jer je postigla ukupno gol više od Bajerna (11), a i jedni i drugi su primili po jedan.

A dok Borusija iz Dortmunda igra spektakularno, ona iz Menhengladbaha je u velikom problemu.

"Ždrijebci" su izgubili u Bremenu od Verdera (2:1), što im je treći poraz u isto toliko kola.

Verder je, s druge strane, upisao prvi trijumf.

Verder - Borusija M. 2:1 (Johanson (penal) 39, Vestergard 53 - Štindl 45)

Borusija D. - Herta 3:1 (Humels 27, Obamejang 51, Ramos 90+3 - Kalu 78)