Bajern pronašao lijek za "farmaceute", dva gola Milera

Tomas Miler je u prva tri kola Bundes lige dao ukupno pet pogodaka
Tomas Miler, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.08.2015. 18:39h

Bajern je u bliskoj prošlosti imao problema sa Bajerom u Minhenu, ali sada to nije bilo slučaj, pa je u derbiju kola Bundes lige viđena dominacija aktuelnog šampiona.

Bavarci su slavili sa 3:0 protiv "farmaceuta", i to pod komandom Tomasa Milera, dvostrukog strijelca.

Miler je prvi gol dao u 26. na pas Daglasa Košte, potom je pogodio iz penala u 60, a deset minuta kasnije je konačan rezultat postavio Arjen Roben, takođe sa 11 metara.

Miler je u prva tri kola Bundes lige dao ukupno pet pogodaka.

U današnjim duelima je bez golova završen samo duel Darmštat - Hofenhajm.

Na ostalim duelima viđena su brojna uzbuđenja, a najveće iznenađenje priredio je Ajntraht, ubjedljivom pobjedom u Štutgartu.

"Švabe" su od 67. minutab imale igrača manje kada je poljski golman Titon skrivio penal, koji je realizovao Seferović.

I Hamburger je u finišu poklekao sa igračem manje, jer je Spahić dobio crveni karton u 79. minutu, a Modest je sa bijele tačke bio strijelac za preokret Kelna.

Bajern - Bajer 3:0 (Miler 26, 60 (penal), Roben (penal) 70)

Augsburg - Ingolštat 0:1 (Leki 63)

Darmštat - Hofenhajm 0:0

Keln - Hamburger 2:1 (Hosiner 76, Modest (penal) 80 - Holtbi 47)

Majnc - Hanover 3:0 (Muto 15, 29, Mali 47)

Štutgart - Ajntraht 1:4 (Didavi 30 - Hloušek (autogol) 11, Kastanjos 42, 87, Seferović (penal) 69)