Magičan debi: Jovetić u 93. minutu srušio Atalantu

Crnogorski napadač donio je prvu pobjedu "nerazurima" u novoj sezoni golom protiv Atalante u trećem minutu sudijske nadoknade!
Jovetić, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 23.08.2015. 20:56h

Debi iz bajke za Stevana Jovetića u dresu Intera!

Crnogorski napadač donio je prvu pobjedu "nerazurima" u novoj sezoni golom protiv Atalante u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jovetić, koji je počeo na klupi, ali je ušao u 15. minutu umjesto povrijeđenog Ikardija, briljantno je plasirao loptu sa ivice šesnaesterca u suprotni ugao gola Atalante.

Pravom majstorijom je prekratio muke navijača Intera, ujedno i odmah potvrdio da je nekadašnji prvak Evrope dobio veliko pojačanje.

"Magija Jovetića", naslov je onlajn izdanja "Gazete delo sport".

Inter, inače, nije briljirao protiv Atalante, čak ni kada je od 71. minuta igrao sa igračem više, zbog isključenja Karmona. Jovetić je, zapravo, bio jedini igrač koji je pravio razliku u tehnici, što je i potvrdio sjajnim pogotkom u foto-finišu.

Drugi milanski tim se nije proslavio, štaviše, izblamirao se u Firenci - ekipa Siniše Mihajlovića izgubila je na "Artemio Frankiju" bez šuta na protivnički gol!

Rodrigo Eli dobio je u 36. minutu drugi žuti karton i ostavio "roso-nere" sa desetoricom, a iz faula koji je napravio Markos Alonso je pogodio same raklje gola Dijega Lopesa. Iličić je početkom nastavka iz penala potvrdio pobjedu.

Iznenađenje dana ipak je poraz šampiona Juventusa kod kuće protiv Udinezea - 1:0.

"Stara dama" je dominirala, imala je 66 odsto posjeda lopte, čak 21 šut u okvir gola.

Međutim, bilo je to premalo čak i za bod.

Domaćina je kaznio za promašaje Siril Tero, koji je ostao sam na pet metara od gola Điđija Bufona poslije centaršuta Panajotisa Konea i svom timu donio prva tri boda ove sezone.

Ovo je prvi poraz „stare dame” pred svojim navijačima još od 6. januara 2013. godine.