Sjajan debi Pedra, Siti savladao Everton

Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.08.2015. 17:33h

Čelsi je upisao prvu pobjedu u sezoni, u 3. kolu Premijer lige je u gostima savladao Vest Bromvič Albiona 3:2, u veoma uzbudljivoj utakmici na Hotornu.

Odličan debi za "plavce" imao je novajlija Pedro, koji se upisao u strijelce u 20. minutu. Golove za Čelsi postigli su još Dijego Kosta u 30 i Cezar Aspilikueta u 41. minutu susreta.

Za domaći tim strijelac oba gola bio je Džejms Morison u 36. i 59. minutu.

Utakmica je počela veoma loše za Čelsi pošto je domaći tim već u 14. minutu dobio penal, poslije starta Nemanje Matića.

Ipak, Tibo Kurtoa obranio je jedanesterac i tako spasio svoju ekipu koja je povela u 20. minutu golom novajlije Pedra, koji je na ovom meču najavio da će biti ogromno pojačanje.

Deset minuta kasnije "plavci" su imali 2:0 pošto je asistenciju Pedra dobro ispratio Kosta i udvostručio vođstvo.

Samo šest minuta poslije toga domaći tim stiže do gola preko Morisona koji je dobro ispratio akciju i udarcem glavom matirao Kurtou.

Međutim, Čelci preko Aspilikuete dolazi do 3:1, i tim rezutatlom se otišlo na odmor.

U nastavku meča DŽon Teri je dobio crveni karton, te su gosti sa deset igrača igrali do kraja susreta.

Domaći tim iskoristio je brojčanu snagu na terenu i došao do gola preko Morisona, ali snagu za preokret nisu imali.

Do treće pobjede je došao Mančester siti, ovog puta na gostovanju Evertonu.

"Građani" su poveli u 60. minutu, kada je Aleksandar Kolarov gotovo iz mrtvog ugla matirao Tima Hauarda.

U samom finišu, sjajan dupli pas odigrali su Samir Nasri i Jaja Ture, a Francuz je stavio tačku na trijumf.