CFL uživo: Zeta nastavila seriju, pala i Budućnost, poker Sutjeske, poraz Titograda

Zeta je stigla do 10. pobjede u 53. međusobnom duelu protiv Budućnosti u svim takmičenjima. Pobjeda Sutjeske, poraz OFK Titograda, Petrovac četvrti nakon pobjede protiv Lovćena
110 pregleda 0 komentar(a)
FK Zeta, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.11.2018. 17:30h

Zeta i dalje "gazi" sve pred sobom, izabranici Dragoljuba Đuretića su pod Goricom savladali i Budućnost 2:0 i upisalI 12. utakmicu bez poraza.

Ekipa iz Golubovaca do sedme pobjede u prvenstvu došla je golovima Aldin Adžović u 12. i Lazara Lambulića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Zahvaljujući boljoj gol-razlici, Zeta je preskočila Budućnost na tabeli, ali oba tima, uz lidera Sutjesku, imaju po 25 bodova.

Zeta je, tako, stigla do 10. pobjede u 53. međusobnom duelu protiv Budućnosti u svim takmičenjima.

Budućnost je još jednom potvrdila slabu efikasnost u ovom prvenstvu, jer daje manje od gola po meču (12, na 14 utakmica).

Sutjeska je u Danilovgradu pobijedila Iskru 4:0 i upisala sedmi trijumf ove sezone. Šampion do pobjede došao je golovima Marka Ćetkovića u 20. i 23, Stefana Lončara u 45. i Boža Markovića u 80. minutu iz penala.

OFK Titograd je pred svojim navijačima poražen od Grblja 2:0. Ekipa iz Radanvića do pobjede došla je golovima Dejana Kotorca u 32. i Nikole Popovića u 84. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Mornara, koji su u Pljevljima igrali 1:1.

Barski tim poveo je golom Denisa Džanovića u 15. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleksandar Macanović u 45. minutu.

U posljednjem meču dana, Petrovac je bio bolji od Lovćena 1:0. Odlučujući pogodak, za sedmi trijumf Petrovca, postigao je Aleksandar Vujačić u 56. minutu z jedanaesterca.

Milošević i dalje prvi na listi strijelaca

Fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa osam golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović postigao je pet, a po gol manje Goran Vujović iz Lovćena i Aldin Adžović iz Zete.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Stefan Đorđević (Grbalj), Miloš Džugurdić (Grbalj), Vasko Kalezić (OFK Titograd), Igor Ivanović (Budućnost), i Luka Merdović (Sutjeska), Stefan Lončar (Sutjeska) i Denis Džanović (Mornar).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.