Everton šokirao Sautempton, novi trijumf Lestera, Totenhem u finišu bez tri boda

Everton, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.08.2015. 16:13h

Everton je u gostima šokirao Sautempton sa 3:0 u drugom kolu Premijer lige.

Dva gola za gostujući tim postigao je Belgijanac Romelu Lukaku, dok je tačku na ubjedljiv trijumf stavio Barkli.

Junak meča svakako je Lukaku koji je ne samo bio efektni realizator dva gola, već i kreator akcija.

On je prvo u 22. minutu posijle idealnog centaršuta Konea, iz visokog skoka glavom smjestio loptu u mrežu Sautemptona, da bi u 45. minutu sam započeo i završio akciju - kada je na asistenciju Barklija sa oko 16 metara iz prve pogodio mrežu protivnika.

Sautempton uprkos stalnoj ofanzivi u drugom poluvremenu jednostavno, nije mogao da nađe put ka golu Evertona, a njihovu neefikasnost na kraju je u 84. minutu kaznio Barkli golom sa oko devet metara za konačnih 3:0.

Lester je upisao i drugi trijumf, a u gostima je danas bio bolji od Vest Hema - 2:1.

Totenhem je na svom Vaj Hart Lejnu bio na korak od pobjede protiv Stouka, ali je u posljednjih 15 minuta ispustio dva gola prednosti.

Činilo se posle prvog poluvremena da će ekipa Maurisija Poketina osvojiti prva tri boda u prvenstvu poslije golova Erika Dajera i Nasera Čadlija, ali je Stouk preko Marka Arnautovića i Mame Biram Dijufa izvukao remi.