Mančester siti lako protiv VBA

Golove dali Jaja Ture (dva) i Vensan Kompani
Vensan Kompani, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 10.08.2015. 21:16h

Mančester siti je najavio velike ambicije ove sezone, želi da vrati titulu u svoje vitrine i odmah na startu je pokazao da se ne šali.

„Građani” su neočekivano lako izašli na kraj sa Vest Bromvič Albionom (0:3) pred njegovim navijačima.

Na prvi gol čekalo se do 9. minuta, kada je Jaja Ture sa 17-18 metara šutirao po zemlji, nakon povratnog pasa Hesusa Navasa.

Lopta je prošla kroz „šumu” nogu i završila u desnom donjem uglu Boaza Majhila.

Petnaest minuta kasnije isti strijelac, samo je drugi asistent. Vilfrid Boni je odigrao povratnu loptu, a Ture je šutirao skoro sa iste udaljenosti pod samu prečku. Majhil je paradom samo uljepšao pogodak.

Taj rezultat je bio aktivan do 59. minuta, kada su i pokopne sve nade domaćina u eventualni preokret.

David Silva je izveo korner, Vensan Kompani je bio najviši u skoku i glavom je pogodio suprotni ugao.

Do kraja meča gosti su imali još nekoliko prilika (Rahim Sterling, Silva, Aleksandar Kolarov) ali se rezultat nije mijenjao.

Siti je ovom pobjedom napravio sjajnu uvertiru za nnaredno kolo i derbi sa aktuelnim šampionom Čelsijem na „Itihadu”.