Čelsi se okliznuo na startu, Junajted do tri boda autogolom Vokera

Do danas, nikada u istoriji lige prvi gol u sezoni nije bio - autogol
Svonsi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.08.2015. 18:44h

Čelsi nije oduševio na premijeri, a nije ni pobijedio - bod sa "Stamford bridža" odnio je Svonsi (2:2).

U Londonu je sve izgledalo kao rutina za "plavce" kada je Oskar u 23. minutu donio prednost, ali je već u 29. Andre Aju izjednačio.

Ipak, slavlje "labudova" trajalo je svega nekoliko desetina sekundi, jer je Argentinac Federiko Fernandes zatresao sopstvenu mrežu za novu prednost aktuelnog prvaka Engleske.

Bod Svonsiju je donio Bafetimbi Gomis iz penala koji je skrivio Tibo Kurtoa i dobio crveni karton...

Mančester junajted je pobjedom otvorio novu sezonu u Premijer ligi.

"Crveni đavoli" su pred svojim navijačima osvojili tri boda u duelu sa Totenhemom, a gol odluke pao je u 22. minutu.

Nakon ubačene lopte Ešlija Janga, Kajl Voker je slabo reagovao ispred Vejna Runija i poslao je iza leđa svog golmana Mišela Vorma.

Do danas, nikada u istoriji lige prvi gol u sezoni nije bio - autogol.

Bilo je još prilika sa obje strane za postizanje pogodaka, Sparsi su dominirali u samom finišu, ali je Serhio Romero uz pomoć defanzivaca, posebno Krisa Smolinga, sačuvao svoju mrežu.

Od petorice novajlija Luj van Gal je na klupi ostavio samo Bastijana Švajnštajgera, ali je i on bio na terenu posljednjih pola sata.

Votford je na povratku u elitu pokazao zube i bio veoma blizu tri boda u Liverpulu protiv Evertona.

Gosti su dva puta vodili , drugi put golom Igaloa u 83. minutu, ali "karamele" poraza spasao Aruna Kone u 86.

Preostala dva nova premijerligaša su poražena - Aston Vila je u gostima savladala Bornmut sa 1:0, dok je Kristal Palas bio bolji na strani od Noriča (3:1).

Lester, koji od ove sezone vodi Italijan Klaudio Ranijeri, odlično je otvorio sezonu trijumfom nad Sanderlendom od 4:2.

Čelsi - Svonsi 2:2 (Oskar 23, Fernandes (autogol) 30 - Aju 29, Gomis (penal) 55)

Bornmut - Aston Vila 0:1 (Gestede 72)

Everton - Votford 2:2 (Barkli 76, Kone 86- Lajun 14, Igalo 83)

Lester - Sanderlend 4:2 (Vordi 11, Marez 18, 25 (penal), Olbrajton 66 - Defo 61, Flečer 71)

Norič - Kristal Palas 1:3 (Redmond 69 - Zaha 39, Dilejni 49, Kabaj 90+4)

Mančester junajted - Totenhem 1:0 (Voker 22. autogol)