Partizan dobar u Bukureštu, Seltik u finišu slomio Karabaga

Partizan poveo golom Vulićevića u 61. minutu, izjednačenje Steaui donio Varela devet minuta prije kraja
9 komentar(a)
Bojata, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.07.2015. 20:55h

Partizan nosi odličnih 1:1 iz Bukurešta protiv Steaue u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Duel nekadašnjih armijskih klubova dobio je epilog u drugom poluvremenu - Beograđani su poveli u 62. minutu preko Vulićevića, izjednačio je Varela devet minuta prije kraja.

Na sablasno praznom Nacionalnom stadionu u Bukureštu (nije bilo navijača zbog kazne) gosti su bili bolji tim u prvom poluvremenu, ali su Rumuni u finišu pokazali da nisu bez šansi u Beogradu narednog utorka.

Pobjednik dvomeča ima zagarantovan plasman u Ligu Evrope (i bonus od 5,4 miliona eura), a igraće i plej-of fazu za ulazak u Ligu šampiona, odnosno višestruko veću premiju.

A tamo su najvjerovatnije prošli Bazel, koji u Poljskoj savladao Leha sa 3:1, kao i Salcburg, koji je kod kuće slavio nad švedskim Malmeom sa 2:0.

Seltik je tek u finišu i nakon mnogo muke slomio otpor azerbedjžanskog Karabaga, Rudarovog dželata iz 2. kola. Ne prepunom "Seltik parku" Škoti su se dugo mučili protiv dobro organizovanih gostiju, a srušili su ih na tipično ostrvski način, iz prekida - Dedrik Bojata je u 82. minutu presreo centaršut Krisa Komonsa i glavom savladao Šehića.