U finale Konkakaf prvenstva plasirale su se selekcije Meksika i Jamajke
2 komentar(a)
Mark Gejger, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.07.2015. 11:19h

U finale Konkakaf kupa plasirale su se selekcije Meksika i Jamajke. U Džordžiji se prvi put za finale izborila jedna karipska reprezentacija, i to Jamajka, koja je šokirala favorizovanog domaćina, selekciju Sjedinjenih američkih država (2:1).

Istim rezultatom, ali nakon produžetaka u finale se plasirao Meksiko u duelu sa Panamom, ali samo zahvaljujući kontroverznim odlukama američkog sudije Marka Gejgera. On je već u 25. minutu isključio igrača Paname, koja je uprkos tome bila bolji rival i vodila do finiša, kada je Gajger svirao nepostojeći penal. Meč je bio prekinut na deset minuta, a onda je sudija dosudio još jedan, a oba puta sa bijele tačke je precizan bio Gvardado.

A Jamajka je od prethodnih 25 duela sa SAD, dobila samo jedan, ali je njemački trener Vini Šefer pokazao da zna svoj posao (vodio Kamerun do pobjede na Afričkom kupu nacija), pa je Jamajka sa trona skinula sada već bivšeg prvaka Gold kupa.

Finale se igra 26. jula u Filadelfiji, a dan ranije se u Česteru za treće mjesto sastaju SAD i Panama.