KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Steaua se provukla, Seltik i Dinamo rutinski do 3. kola

60 pregleda 0 komentar(a)
Seltik, Foto: Celticfc.net
Seltik, Foto: Celticfc.net
Ažurirano: 14.02.2019. 09:23h

Steaua je teškom mukom uspjela da se plasira u 3.kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rumunski prvak dobio je prvi meč u gostima protiv Trenčina sa 2:0 i činilo se da mu predstoji rutinski posao u revanšu, ali se provukao kroz iglene uši", jer su Slovaci u Bukureštu pobijedili sa 3:2 i malo je nedostajalo da prirede veliko iznenađenje.

Steaua će u 3. kolu kvalifikacija biti protivnik prvaka Srbije, beogradskog Partizana, koji je u dvomeču eliminisao gruzijsku Dilu Gori (1:0, 2:0).

Rutinske uspjehe ostvarili su Seltik i zagrebački Dinamo. Seltik je i u gostima pobijedio islandski Stjarnan (4:1), nakon prvog meča u Glazgovu (2:0). Zagrebački Dinamo iskupio se za iznenađujući remi u Zagrebu protiv luksemburške Fole Eš (1:1) i sigurno slavio u gostima (3:0).

Rezultati

Astana (Kazahstan) - Maribor (Slovenija) 3:1, prvi meč 0:1, dalje ide Astana.

Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:3, prvi meč 1:1, dalje ide Dinamo.

Steaua (Rumunija) - Trenčin (Slovačka) 2:3, prvi meč 2:0, dalje ide Steaua.

Videoton (Mađarska) - TNS (Vels) 1:1 poslije produžetaka, prvi meč 1:0, dalje ide Videoton.

Dandalk (Irska) - BATE Borisov Belorusija) 0:0, prvi meč 1:2, dalje ide BATE Borisov.

Rudar Pljevlja (Crna Gora) - Karabah (Azerbejdžan) 0:1, prvi meč 0:0, dalje ide Karabah.

Leh (Poljska) - Sarajevo (BiH) 1:0, prvi meč 2:0, dalje ide Leh.

Stjarnan (Island) - Seltik (Škotska) 1:4, prvi meč 0:2, dalje ide Seltik.

Utorak

Dila Gori (Gruzija) - Partizan (Srbija) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Partizan.

Milsami (Moldavija) - Ludogorec (Bugarska) 2:1, prvi meč 1:0, dalje ide Milsami.

Helsinki (Finska) - Ventspils (Letonija) 1:0, prvi meč 3:1, dalje ide Helsinki.

Makabi Tel Aviv (Izrael) - Hibernijans (Malta) 5:1, prvi meč 1:2, dalje ide Makabi.

Vardar (Makedonija) - APOEL (Kipar) 1:1, prvi meč 0:0, dalje ide APOEL.

Linkoln (Gibraltar) - Mitjiland (Danska) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Mitjiland.

Žalgiris (Litvanija) - Malme (Švedska) 0:1, prvi meč 0:0, dalje ide Malme.

Krusadirs (Sjeverna Irska) - Skenderbeg (Albanija) 3:2, prvi meč 1:4, dalje ide Skenderbeg.

Parovi 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Šampionska staza

Leh - Bazel

Milsami - Skenderbeg

Helsinki - Astana

Seltik - Karabah

Steaua - Partizan

Mitjiland - APOEL

Makabi Tel Aviv - Viktorija Plzenj

Dinamo Zagreb - Molde

Videoton - BATE Borisov

Salcburg - Malme

Ligaška staza

Panatinaikos - Briž

Jang Bojs - Monako

CSKA Moskva - Sparta Prag

Rapid Beč - Ajaks

Fenerbahče - Šahtjor Donjeck

Prve utakmice igraju se 28. i 29. jula, a revanši 4. i 5. avgusta.