Rivaldo i Rivaldinjo zajedno tresu mreže

Bivši as Barselone je učestvovao kod sva tri gola svog kluba, prije nego što je napustio teren u 50. minutu.
Rivaldo i Rivaldinjo, Foto: EUROSPORT
Ažurirano: 15.07.2015. 10:02h

Legendarni brazilski reprezentativac Viktor Borba Fereira, ili jednostavno Rivaldo, i njegov 20-godišnji sin Rivaldinjo upisali su se u strijelce na meču Druge lige Brazila u kojem je njihov klub Moži Mirim savladao Makae sa 3:1.

Kod prvog gola asistirao je sinu, a Rivaldinjo je udarcem glavom pogodio mrežu poslije samo tri minuta igre.

Potom se Rivaldo i sam upisao u strijelce u 17. minutu, iz jedanaesterca, a učestvovao je u akciji i kod trećeg gola, kada je Rivaldinjo izašao sam na golmana i postigao svoj drugi gol, četiri minuta prije poluvremena.

Gosti su uspjeli samo da postignu počasni pogodak u 81. minutu.

Rivalda je FIFA izabrala za najboljeg igrača na svijetu 1999. godine.

On se vratio na teren prošle nedjelje, u meču sa Nautikom, 15 mjeseci nakon što je odlučio da se penzioniše. Na povratku je odigrao 70 minuta, a njegov tim slavio je sa 2:1.

Rivaldo je rođen 19. aprila 1972. godine.