Podvig - Mladost dala dva gola u gostima i remizirala protiv Nefčija (video)

Mladost ponovo živi evropski san! Mali podgorički klub remizirao je u Bakuu protiv Nefčija u kvalifikacijama za Ligu Evrope (2:2).
Mladost, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 02.07.2015. 18:13h

Izabranici Nikole-Peca Rakojevića bolje su ušli u duel protiv favorizovanog rivala, a nakon promašene dobre šanse Ivana Vukovića u 12. minutu, u 34. minutu Mladost je doveo u vođstvo mladi vezista Dušan Lagator, baš na asistenciju Vukovića.

No, gol kao da je opustio naše igrače, koji su samo dva minuta kasnije vadili loptu iz mreže - strijelac je bio Kamal Gurbanov.

Izjednačujući gol dao je krila domaćem timu, koji je do poluvremena bio bolja ekipa. U nastavku je bolju igru domaćin krunisao golom kapitena Araza Abdulajeva u 55. minutu, nakon asistencije Ruslana Gurbanova.

Mladost se, međutim, nije predavala, a opet je Vuković bio u sjajnoj šansi u 72. minutu. NIje pogodio, ali jeste rezervista Luka Mirković u 87. minutu na asistenciju Mirka Raičevića.

Mirkoviće je u 63. minutu zamijenio strijelca prvog pogotka Lagatora.

Mladost će u Podgorici imati veliku priliku da prođe u narednu rundu kvalifikacija, pošto je Nefčiju potrebna pobjeda ili remi sa tri ili više postignutih golova. A to će biti težak zadatak, jer prema sajtu Uefe, obje prave šanse azerbejdžanski tim je pretvorio u pogotke.