1 komentar(a)
Husto Viljar - Derlis Gonsales, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 28.06.2015. 07:56h

Paragvaj je opet bio koban za Brazil, pošto ga je, kao i prije četiri godine, eliminisao u četvrtfinalu „Kopa Amerike”.

U regularnom toku bilo je 1:1, a nakon penala radovali su se izabranici Ramona Dijaza (4:3).

„Karioke” su povele već u 15. minutu, Dani Alveš je ubacio loptu u kazneni prostor, a loše postavljanje odbrana rivala kaznio je Robinjo.

Taj rezultat bio je aktivan sve do 72. minuta, kada je Derlis Gonsales postigao pogotka sa bijele tačke.

“Ne postoje riječi kojima mogu da opišem šta sam osjećao kad sam poslije meča vidio saigrače kako plaču od sreće. Niko nije vjerovao u nas kad smo došli na turniru, ali mi smo ujedinjeni kao ekipa i nećemo ovdje da se zaustavimo“, rekao je Gonsales.

Prethodno je štoper Brazila Tijago Silva igrao rukom.

Penali su počeli silovitim udarcima Fernandinja i Osvalda Martinesa, koji nisu dali šanse golmanima, ali je Everton Ribeiro, koji je zamijenio Robinja, šutirao pored gola.

Zatim su pogodili Viktor Kaseres, Miranda i Raul Bobadilja. Daglas Kosta, novo Bajernovo pojačanje, poslao je loptu iznad prečke i omogućilo nekadašnjem napadaču Bavaraca Roke Santa Krusu da pošalje Brazil kući, ali je i njegov udarac bio previsok.

Nadu Brazilu vratio je Filipe Kutinjo, ali je to trajalo kratko.

Gonsales je još jednom neumoljiv i Paragvaj će na Argentinu u polufinalu.

“Ovo je neka vrsta pripreme za sljedeći Mundijal i dobro iskustvo za sve nas. Naravno da bi svi voljeli da smo pobijedili, ali naučili smo važnu lekciju“, riječi su Karlosa Dunge, selektora Brazila.