ŽRIJEB ZA LIGU ŠAMPIONA

Rudar sa Karabagom iz Azerbejdžana

Prvi meč se igra 14. ili 15. jula u Azerbejdžanu, a revanš je sedam dana kasnije u Crnoj Gori. Od klubova iz regiona najbolje su prošli Partizan i Dinamo. čiji će rivali u 2. kolu biti gruzijski Dila Gori, odnosno Fola Eš iz Luksemburga
84 pregleda 0 komentar(a)
Rudar, Foto: Vesko Belojević
Rudar, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 22.06.2015. 10:38h

Rudar će u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa prvakom Azerbejdžana, Karabagom.

Prvi meč se igra 14. ili 15. jula u Azerbejdžanu, a revanš je sedam dana kasnije u Crnoj Gori.

Zanimljivo, trener Karabaga je na ovim prostorima slavni Gurban Gurbanov, čovjek koji je Azerbejdžanu donio pobjedu i remi protiv Srbije i Crne Gore i izazvao nezapamćeni gest Dejana Savićevića - odlazak sa selektorske klupe prije kraja utakmice u Bakuu.

Timu Mirka Marića su mogući rivali bili i APOEL (Kipar), Maribor (Slovenija), Makabi iz Tel Aviva (Izrael) i Leh (Poljska).

Od klubova iz regiona najbolje su prošli Partizan i Dinamo. čiji će rivali u 2. kolu biti gruzijski Dila Gori, odnosno Fola Eš iz Luksemburga.

Sarajevo nije imalo sreće, pošto će u jednom od derbija igrati sa poljskim prvakom Lehom iz Poznanja.

Veoma zanimljivi će biti i dueli Steaue iz Bukurešta i slovačkog Trenčina, kao i Maribora i kazahstanske Astane.

Parovi 1. kola (30. jun/1. jul i 7/8. jul)

Linkoln (Gibraltar) - Santa Koloma (Andora)

Toršavn (Farska Ostrva) - Nju Sejnts (Vels)

Pjunik (Jermenija) - Folgore (San Marino)

Krusejders (Sjeverna Irska) - Levadija (Estonija)

Parovi 2. kola (14/15. jul i 21/22. jul)

Karabag (Azerbejdžan) - Rudar

Hibernijans (Malta) - Makabi Tel Aviv (Izrael)

APOEL (Kipar) - Vardar (Makedonija)

Sarajevo (BiH) - Leh (Poljska)

Maribor (Slovenija) - Astana (Kazahstan)

BATE Borisov (Bjelorusija) - Dandalk (Republika Irska)

Helsinki (Finska) - Ventspils (Letonija)

Midtjiland (Danska) - Linkoln/Santa Koloma

Molde (Norveška) - Pjunik/Folgore

Malme (Švedska) - Žalgiris (Litvanija)

Seltik (Škotska) - Stjarnan (Island)

Trenčin (Slovačka) - Steaua (Rumunija)

Partizan (Srbija) - Dila Gori (Gruzija)

Ludogorec (Bugarska) - Milsami Orej (Moldavija)

Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo (Hrvatska)

Skenderbeg (Albanija) - Krusejders/Levadija

Toršavn/Nju Sejnts - Videoton (Mađarska)

Preporučujemo za Vas