Brazil izbacio Venecuelu

Filipe Luiz i Nikolas Fedor, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.06.2015. 00:21h

Posljednja dva mjesta u četvrtfinalu Kopa Amerike prigrabili su Brazil i Kolumbija.

"Karioke" su u posljednjem meču grupne faze savladale Venecuelu sa 2:1 i tako za sobom povukli "kafeterose". Da je bilo neriješeno, prošli bi Brazil i Venecuela, a ispala bi Kolumbija.

"Selesao" je poveo u 9. minutu golom Tijaga SIlve nakon kornera Robina, da bi u 51. na 2:0 povisio Firmino, koji je lako zatresao mrežu poslije majstorske solo akcije Vilijana.

Venecuela je samo ubkažila poraz golova Nikolasa Fedora u 84. minutu.

Brazilci će u četvrtfinalu igrati sa Paragvajem, a pobjednik tog meča ide na boljeg iz obračuna Argentina - Kolumbija