Bolivija šokirala Ekvador i pobjedom 3:2 približila se četvrtfinalu
Vidal, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.06.2015. 09:13h

Dvije goleade obilježile su mečeve 2. kola grupe A na 44. izdanju Kopa Amerike.

Domaćin Čile je pomalo iznenađujuće osvojio samo bod protiv Meksika (3:3), ekipe koja u Južnu Ameriku nije doputovala u najjačem sastavu, dok je Bolivija prije toga šokirala Ekvador i pobjedom od 3:2 približila se četvrtfinalu.

Čileanci su dva puta gubili od "sombrerosa" u prvom poluvremenu - nakon golova Vuosa u 21. i Himenesa u 29. minutu, ali su se pogocima Vidala u 22. (razoran udarac glavom) i Vargasa u 42. oba puta vraćali u igru.

I kada se činilo da je "la roha" u 55. minutu pogotkom Vidala iz penala konačno slomila Meksikance, stiglo je još jedno izjednačenje, i to konačno - Vuoso je u 66. minutu pogodio za 3:3.

Bolivija je golovima Raldesa u 5, Smedberga u 18. i Morena iz penala u 43. minutu vodila protiv Ekvadora sa 3:0 na poluvremenu. Ener Valensija u 48. i Bolanos u 81. stigli su samo da ublaže poraz.

Čileanci su prvi sa četiri boda, koliko ima i Bolivija, ali imaju bolju gol razliku. Meksikanci imaju jedan, dok je Ekvador je bez bodova.

U posljednjem kolu grupe A sastaju se Čile - Bolivija i Meksiko - Ekvador.

As Juventusa Arturo Vidal je sa tri gola za sada prvi strijelac na Kopa Amerika.