Nejmar vodio Brazil do trijumfa

Ovo je "kariokama" bila 11. uzastopna pobjeda u kojoj su dali 23, a primili samo tri gola
2 komentar(a)
Nejmar, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 15.06.2015. 12:52h

Za razliku od Argentine, Brazil nije dozvolio kiks u svom premijernom meču na „Kopa Amerika”.

Najzaslužniji za trijumf „karioka” bio je Nejmar, koji je postigao prvi, a asistirao kod drugog pogotka u pobjedi protiv Perua (2:1).

Nije sve počelo dobro za Brazilce, jer je već u 3. minutu Kristijan Kueva već donio prednost Peruancima.

Njihova radost je trajalo svega 120 sekundi, zvijezda Barselone je donijela izjednačenja.

Odlolijevao je Peru sve do zaostavnog vremena - u 92. minutu Nejmar je sjajno uposlio Daglasa Kostu, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi mrežu.

Ovo je reprezentaciji Brazila bila 11. uzastopna pobjeda u kojoj su dali 23, a primili samo tri gola.

"Zadovoljan sam igrom, prije svega u drugom dijelu, ali nam je nedostajalo koncentracije. Ovo je prva utakmica, siguran sam da ćemo biti sve bolji i bolji u nastavku. Već smo se okrenuli ka narednom susretu protiv Kolumbije”, rekao je Karlos Dunga, selektor Brazila.

Gol protiv Perua, bio je Nejmarov 44. u dresu Brazila, a do tog broja došao je sa 23 godine, što je godinu dana ranije nego kada je to učinio legendarni Pele.

U drugom meču u grupi C, Venecuela je napravila iznenađenje pobjedom nad Kolumbijom. Gol odluke postigao je Hose Rondon u 60. minutu.