Austrija pobjedom u Rusiji dala šansu "hrabrim sokolima"

2 komentar(a)
Fabio Kapelo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.06.2015. 18:30h

Serijom od pet uzastopnih pobjeda Austrija je jednom nogom već na Evrospkom fudbalskom prvenstvu u Francuskoj. Posljednja žrtva sjajnoj generaciji austrijskih igrača danas je bila Rusija, koja je i na svom terenu poklekla od istog rivala (1:0).

Austrija je slavila u Moskvi nad izabranicima Fabia Kapela golom Marka Janke u 33. minutu.

Austrija sada, iz šest utakmica u grupi G ima čak 16 bodova, dok je Rusija ostala na osam iz šest utakmica. Poraz Rusije mogla bi večeras u Solni da iskoristi naša reprezentacija, koja bi se pobjedom nad Švedskom izjednačila sa "zbornajom" po broju bodova na tabeli grupe G.

Dvije prvoplasirane ekipe iz grupa izboriće direktan plasman na EP u Francuskoj, kao i najbolja trećeplasirana (u ovom trenutku Mađarska). Ostale trećeplasirane ekipe iz grupa igraće baraž za odlazak na EURO.