Engleska furija u Andaluziji, Džeko vodi Bosance u elitni rang

Tim Roberta Prosinečkog ostvario je i treći trijumf - 2:0 protiv Sjeverne Irske, sa dva gola maestralnog Edina Džeka
2 komentar(a)
engleska, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.10.2018. 20:52h

Engleska je poput furije prošla kroz Sevilju - na "Benito Viljamarin" stadionu pobijedila je Španiju 3:2 u trećem meču grupe 4 A Lige nacija.

Momci Gareta Sautgejta odigrali su spektakularno poluvrijeme u kome su tri puta pogodili mrežu konfuznog domaćina.

Rahim Sterling je poslije 1.102 dana postigao gol u dresu nacionalnog tima, zatim još jedan, a između dva njegova pogotka upisao se i Markus Rašford.

Španija je smanjila preko Paka Alkasera u 58. minutu, da bi u osmom minutu nadoknade Alvaro Morata postavio konačan rezultat.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Švajcarska je u grupi 2 bila bolja od Islanda u gostima 2:1 i Islanđane poslala u Ligu B.

Selekcija Bosne i Hercegovine blizu je prelaska u elitnu grupe.

Tim Roberta Prosinečkog ostvario je i treći trijumf u Ligi B- 2:0 protiv Sjeverne Irske, sa dva gola maestralnog Edina Džeka.

Bosanci imaju šest bodova više od Austrije, koja ima meč manje.

U Ligi C, Finska je pobijedila Grčku 2:0 i pratkično obezbijedila plasman u viši rang i plej-of.

U Ligi D, Luksemburg je savladao San Marino 3:0, a Bjelorusija i Moldavija igrale bez golova.