Levadovski i Ronaldo u pravom ritmu, novi poraz Srbije

Danci slavili u Kopenhagenu, pa je Srbija ostala bez šansi da se plasira na EP
9 komentar(a)
Danska - Srbija, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.06.2015. 21:12h

Srbija je ostala na jednom bodu i nakon duela sa Danskom u Kopenhagenu i oprostila se od Evropskog prvenstva 2016.

Na "Parkenu" je bilo 2:0 za Dance, koji polako ali sigurno grabe ka poziciji koja im garantuje odlazak u Francusku. Skandinavci su trenutno drugoplasirani u grupi I.

Danci su poveli preko Jusufa Poulsena u prvom dijelu, a nadu Srbiji vratio je odbranjeni penal Vladimira Stojkovića kada je zaustavio šut Danijela Agera. Srbija je imala nekoliko šansi u nastavku, ali je Jakob Poulsen u 87. postavio konačan rezultat.

Portugal je uz het-trik Kristijana Ronalda pobijedio u Jermeniji (3:2) i ostao na prvoj poziciji... „Selesao” sada ima 12 bodova na prvom mjestu, dva više od Danske, a pet od Albanije na trećoj poziciji.

A Škoti su u Dablinu došli do boda (1:1) koji kojim su odbili nalet Republike Irske.

Škotska je tako ostala na 3. mjestu grupe D sa dva boda više od Iraca, a do remija je došla zahvaljujući štoperu domaćina Džonu O'Šeju koji je na samom startu drugog poluvremena zatresao sopstvenu mrežu. Prethodno je Republika Irska povela pogotkom Džona Votersa.

"Možda smo zaslužili više u ovom meču. Ali, dobro, i dalje smo u igri za plasman na Evropsko prvenstvo", rekao je selektor Republike Irske Martin O'Nil.

U istoj grupi, Poljaci ne daju prvo mjesto nakon što su u Varšavi deklasirali Gruziju sa 4:0. Nije, međutim, sve bilo lako kao što govori rezultat, jer je domaćinu trebalo preko 60 minuta da otvori protivnika.

Uradio je to Arkadijuš Milik u 62, a onda je Robert Levandovski u samo četiri i po minuta upisao het-trik - od 89. do 92.

Poljaci imaju bod više od Njemaca, koji su savladali amatere sa Gibraltara - 7:0.

"Elfu" je trebalo 28 minuta da postigne prvi gol, a već u 10. je Bastijan Švajnštajger promašio penal. Nakon toga, redom su pogađali Andre Širle (het-trik), Maks Kruze (dva gola), te Ilkaj Gindogan i Karim Belarabi.

U Grčkoj je raspad sistema, jer su Farska Ostrva i drugi put u ovim kvalifikacijama bila bolja od Helena (2:1).

Rezultati - grupa D: Gibraltar - Njemačka 0:7 (0:1), Republika Irska - Škotska 1:1 (1:0), Poljska - Gruzija 4:0 (0:0).

Tabela: Poljska 14, Njemačka 13, Škotska 11, Rep. Irska 9, Gruzija 3, Gibraltar 0.

Grupa F: Finska - Mađarska 0:1 (0:0), Sjeverna Irska - Rumunija 0:0, Farska Ostrva - Grčka 2:1 (1:0).

Tabela: Rumunija 14, Sjeverna Irska 13, Mađarska 11, Farska Ostrva 6, Finska 4, Grčka 2.

Grupa I: Danska - Srbija 2:0 (1:0), Jermenija - Portugal 2:3 (1:1).

Tabela: Portugal 12, Danska 10, Albanija 7, Srbija, Jermenija 1.