Toni pobijedio Tevesa, Verona zaustavila Juve

Ako Mauri Ikardi iz Intera ne upiše het-trik protiv Empolija Veronin 38-godišnji napadač će biti najbolji strijelac lige
Luka Toni, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.05.2015. 21:18h

Luka Toni je postigao gol, Karlos Teves promašio penal, pa je italijanski veteran na korak od titule najboljeg strijelca u Seriji A.

Duel Verone i Juventusa je završen bez pobjednika (2:2), a Toni je dao gol za 1:1 i to mu je ukupno 22. u sezoni.

Teves je, s druge strane, ostao na 20 pogodaka i za to je najzaslužniji golman domaćih Rafael koji mu je skinuo jedanaesterac u 88. minutu. Samo nekoliko trenutaka kasnije Huanito minuta donio bod Veroni.

Trka za najboljeg strijelca, međutim, nije završena, jer sada sve zavisi od napadača Intera Maura Ikardija.

Ako argentinski napadač (i on je na brojci 20) sjutra protiv Empolija na "Meaci" ne upiše het-trik Tonijevo slavlje može da počne - 38-godišnji bivši fudbaler Bajerna, Juvea, Fiorentine, Palerma, Rome..., postaće "kapokanonijere" italijanskog fudbala.

Milan je savladao Atalantu u Bergamu sa 3:1, uz dva gola bivšeg igrača domaćina Đakoma Bonaventure.

Atalanta - Milan 1:3 (Baseli 21 - Pacini (penal) 36, Bonaventura 38, 80)

Verona - Juventus 2:2 (Toni 48, Huanito 90+3 - Pereira 42, Ljorente 57).

Nedjelja: Kaljari - Udineze (18), Roma - Palermo, Fiorentina - Kjevo, Inter - Empoli, Napoli - Lacio, Sampdorija - Parma, Sasuolo - Đenova, Torino - Ćezena (20.45).