Rudar osvojio drugu titulu!

55 pregleda 0 komentar(a)
Rudar, Foto: Vijesti
Ažurirano: 30.05.2015. 17:34h

Rudar je drugi put prvak Crne Gore, sasvim zasluženo. Pljevljaci su danas na svom terenu odradili formalnost protiv Berana i domogli se šampionskog pehara.

Pljevljasi su najbolji u Crnoj Gori bili i 2010. godine. Imaju i tri trofeja nacionalnog kupa, osvojena 2007, 2010. i 2011. godine, i najtrfeojniji su klub u nezavisnoj državi.

Do 22. pobjede u prvenstvu, Rudar je došao golovima Dušana Nestorovića u 16, Nemanje Mijuškovića u 26, Miloša Radanovića u 54. iz jedanaesterca i Predraga Brnovića u 85. minutu. Jedini pogodak za Berane, u oproštajnom meču od Prve lige, postigao je Zoran Nišavić u 68. minutu.

Drugoplasirana Sutjeska igrala je u Nikšiću sa Bokeljom neriješeno 1:1. Kotorski tim poveo je golom Aleksandra Macanovića u 57. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Stefan Kovačević u 66. minutu.

Budućnost je na stadionu pod Goricom, golovima Stefana Miloševića u 12, Borisa Kopitovića u 67. i Dritona Camaja 90. minutu, pobijedila Zetu 3:0.

Budvanski Mogren je u podgoričkom naselju Stari aerodom savladao Mladost 3:0 i prekinuo seriju od devet utakmica bez pobjede. Do pete pobjede ove sezone došao je golovima Petra Jovovića 75. i 79. i Vladana Karadžića u 90. minutu.

Lovćen je na Cetinju pobijedio Mornar 2:0, golovima Nikole Draganića u 19. i Vladana Radunovića u 56. minutu.

Uspješni su bili i fudbaleri Grblja, koji su u Radanovićima savladali Petrovac 3:1. Do pobjede došli su golovima Ivana Jablana u 37. i 61. i Vukčevića u 65. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Ivan Pejaković u 47. minutu.

Rudar će igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, a Sutjeska, Mladost i Budućnost kvalifikacije za Ligu Evrope.

Prvoligaški status kroz baraž pokušaće da sačuvaju Mornar i Mogren, dok će naredne sezone u Drugoj ligi igrati Berane.

Plasman u Prvu ligu izborila je danilovgradska Iskra.

Vujoviću Trofej Radija Crne Gore

Napadač Sutjeske Goran Vujović dobitnik je Trofeja Radija Crne Gore, koji se dodjeljuje najboljem strijelcu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige. Vujović je sezonu završio sa 21 postignutim golom.

Vujoviću će trofej biti uručen u utorak na svečanosti u prostorijama Fudbalskog saveza (13 sati).

Sa osam golova manje drugo mjesto zauzima Igor Ivanović (13), Bogdan Milić, Ivan Jablan i Stevan Kovačević postigli su po 12, Admir Adrović 11, a gol manje Draško Božović.

Po devet puta u listu strijelaca upisali su se Petar Orlandić, Luka Rotković i Miljan Vlaisavljević, dok su po gol manje (8) postigli Miloš Đalac, Ivan Knežević, Žarko Grbović i Nedeljko Vlahović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, prošle godine pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.