Tadić tragičar u Bukureštu, Srbija odigrala bez golova u Rumuniji

Dušan Tadić je promašio penal u završnici prvog poluvremena, a Rumunija je izdražala poluvrijeme sa igračem manje
52 pregleda 14 komentar(a)
Dušan Tadić, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.10.2018. 15:15h

U C Ligi nacija u grupi u kojoj igra i Crna Gora, Rumunija i Srbija su utakmicu 4. kola odigrale bez golova. Takvim rezultatom na Nacionalnom stradionu u Bukureštu, nakon viđenog na terenu svakakako da zadovoljnija mora biti Rumunija.

Srbija je bila bolja tokom cijelog meča, a u 44. minutu otvorio joj se put do pobjede.

Nakon neopreznog starta Tamaša nad Mijatom Gaćinovićem, sudija Kevina Bloma pokazao je na penal, a rumunskom igraču dodijelio direktni crveni karton.

Iako je Aleksandar Mitrović u četvrtak pod Goricom iskoristio penal, prepustio je Tadiću da ovoga puta on izvede najstrožu kaznu - kapiten Srbije je loptu poslao daleko od desne stative. Tadić je promašio penal i protiv Litvanije na startu Lige nacija.

U drugom poluvremenu, golman Rumunije Tatarušanu bio je najzaslužniji što je njegov tim izvukao bod, odbranivši dva sjajna pokušaja Mitrovića.

Ni akcije Srbije nisu bile precizne u završnici, što je omogućilo izabranicima Kozmina Kontre da sačuvaju gol.

Prvi duel ovih rivala u C Ligi nacija je takođe završen remijem - 2:2 u Beogradu.

Srbija ima osam bodova, a Rumunija šest.

Remi u Bukureštu je dobar za našu reprezentaciju, pošto bi pobjedom u Litvaniji preuzela drugo mjesto sa bodom iza Srbije.