Hamburger remizirao sa Karlsrueom, odluka u revanšu 1. juna

HSV-Karlsrue, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.05.2015. 20:57h

Slavni HSV nije uspio da opravda ulogu favorita i stekne prednost nad Karlsrueom u baražu za popunu Bundes lige, pošto je prvi duel na "Imteh areni" završio bez pobjednika (1:1).

Odluka o 18. članu najjače njemačke lige pašće 1. juna na stadionu Karlsruea.

A trećeplasirana ekipa "cvajte", Karlsrue bio je u većem diejlu susreta opasniji rival od neorganizovanog domaćina. Gosti su poveli već u 4. minutu sjajnimudarcem sa 20 metara najboljeg strijelca "cvajte" Rouvena Heningsa (ponikao u Hamburgeru), a potom je domaćin "preživio" i prečku.

Ipak, nošeni hukom sa tribina igrači Hamburgera uspjeli su da težište igre prenesu na polje protivnika i izjednače u 73. minutu golom Hrvata Iva Iličićevića, prvog u sezoni.

Revanš će odlučiti da li će Hamburger ostati jedini klub koji nije gubio status bundesligaša.