Fiorentina na Siciliji obezbijedila Evropu, Pacini postigao 100. gol

Tim Vinćenca Montele je na 5. mjestu sa dva boda više od šestoplasirane Đenove, ali i isto toliko manje od Napolija koji je na 4. poziciji
Fiorentina, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.05.2015. 20:52h

Fiorentina je pobjedom na Siciliji protiv Palerma (3:2) obezbijedila izlazak na evropsku scenu, ali kolo prije kraja je i dalje pitanje da li će „viola” u Ligu Evrope ići direktno ili kroz kvalifikacije.

Tim Vinćenca Montele je trenutno na 5. mjestu sa dva boda više od šestoplasirane Đenove, ali i isto toliko manje od Napolija koji je na 4. poziciji.

Posljednje kolo će otkloniti sve dileme, s tim što Đenovi tek treba Fudbalski savez Italije (FIGC) da odobri licencu za međunarodnu scenu. S druge strane, Sampdoriji nakon remija sa Empolijem (1:1) ostaje samo teorija da se plasira u Evropu, pa se nada da FIGC neće izaći u susret gradskom rivalu...

Sampdorija je do boda u Toskani stigla u sudijskoj nadoknadi preko Samuela Etoa, koji je u 57. minutu zamijenio Luku Đorđevića. Crnogorski internacionalac je prvi put bio starter u Seriji A.

Fiorentina je, s druge strane, dva puta vodila na „Barberi”, Palermo dva puta stizao do izjednačenja, ali nije imao snage da reaguje nakon što je Markos Alonso postigao pogodak u 78. minutu i donio velika tri boda gostima za koje je Stefan Savić odigrao 90 minuta.

A Luka Toni je s dva pogotka protiv Parme (2:2) prvi na listi strijelaca sa 21 golom.

Veteran sada ima jedan više od Maura Ikardija iz Intera i Karlosa Tevesa, lidera Juventusa, koji bi vjerovatno bio pobjednik na kraju da ga trener Masimilijano Alegri nije preselio na klupu i počeo šansu da daje igračima koji su bili rezerve u većem dijelu sezone.

Milan je kod kuće bio bolji od Torina (3:0) uz golove Stefana El Šaravija (dva) i Đampaola Pacinija.

Popularni Paco je bio strijelac iz penala u 57. minutu i to mu je 100. pogodak u Seriji A.

Milan - Torino 3:0 (El Šaravi 18, 65, Pacini (penal) 57)

Palermo - Fiorentina 2:3 (Jajalo 26, Rigoni 69 - Iličić 23, Đilardino 33, Alonso 78)

Udineze - Sasuolo 0:1 (Manjaneli 70)

Ćezena - Kaljari 0:1 (Sau 90+2)

Kjevo - Atalanta 1:1 (Pelisije 88 - Gomes 48)

Parma - Verona 2:2 (Noćerino 21, Varela 36 - Toni 42, 80. penal)

Empoli - Sampdorija 1:1 (Pućareli 57 - Eto 90+1)