Monako u kvalifikacijama za Ligu šampiona, oproštaj Žinjaka

Andre-Pjer Žinjak, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.05.2015. 21:23h

Monako nije dozvolio izneđanje u posljednjem kolu Lige 1 - "kneževi" su savladali Lorijen u gostima sa 1:0 i obezbijedili treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. U evropsku elitu idu direktno šampion PSŽ i Lion.

Tim koji je ove sezone eliminisan u četvrtfinalu Lige šampiona od finaliste Juventusa do trijumfa u Lorijenu je predvodio Janik Fereira Karasko pogotkom u 20. minutu, a "kneževe" nije poremetilo ni što je Entoni Marsijal promašio penal početkom drugog poluvremena.

Za Ligu šampiona je izvisio Marsej, iako je savladao Bastiju (3:0). Meč na "Velodromu" pamtiće se najviše po Andre-Pjeru Žinjaku, jer mu je to bio posljednji u dresu ovog velikana.

Žinjak je teren napustio u 69. minutu i dobio ovacije navijača. Njegov naredni klub vjerovatno će biti Dinamo iz Moskve.

Pored Marseja, u Ligu Evrope ide Sent Etjen.

Bordo - Monpelje 2:1

Kaen - Evijan 3:2

Lens - Nant 1:0

Lorijen - Monako 0:1

Marsej - Bastija 3:0