Pobjede Rudara i Sutjeske, Pljevljaci korak od titule

Rudar, Foto: Vijesti
Ažurirano: 23.05.2015. 17:34h

Rudar je rutinski dobio derbi protiv umorne Mladosti (koja je u srijedu igrala finale Kupa) i stigao je na korak od šampionske titule - Pljevljacima ostaje da u posljednjem kolu, takođe kod kuće, savladaju otpisano Berane i proslave titulu prvaka.

Do 21. trijumfa, lidera šampionata vodili su ga Vule Vujačić u 3. i 30. i Igor Ivanović u 83. minutu. Jedini pogodak za Mladost postigao je Ivan Vuković u 64. minutu.

Sutjeska je zadržala teoretske šanse da odbrani titulu pobjedom u Golubovcima protiv Zete, istim rezultatom kao i Rudar - 3:1. Nikšićani su slavili golovima Draška Božovia u 20, Gorana Vujovića u 32. iz jedanaesterca i Miloša Vučića u 84. minutu. Pogodak za Zetu postigao je Marko Sekulić u 47. minutu.

Mogren i Budućnost igrali su u Budvi neriješeno 1:1. Domaćin je poveo golom Kiosukija Gota u 21. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Mihaila Tomkovića u 36. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Bokelja i Lovćena, koji su u Kotoru igrali 1:1. Bokelj je poveo pogotkom Milana Zorice u 14.minutu. Bod cetinjskom timu donio je Marko Draganić u 77. minutu.

Grbalj je deklasirao Mornar, ured Bara, čak sa 7:0! Do pobjede došao je golovima Petra Vukčevića u 5. i 32, Vojina Pavlovića u 12, Bojana Lazarevića u 22. i 84, Ilije Bodanovića u 30. i Ivana Jablana u 36. minutu.

Pobjedu, i to treću u prvenstvu, ostvarilo je i Berane, koje je pred svojim navijačima savladalo Petrovac 3:1. Beranski tim do pobjede vodili su Nemanja Tmušić u 16. i 31. i Almedin Huremović u 90. minutu. Pogodak za petrovački tim upisao je Boris Grbović u 44. minutu.

Vujović ubjedljivo prvi na listi strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 21 postignutim golom najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa osam golova manje drugo mjesto zauzima Igor Ivanović, Bogdan Milić je treći sa 12, Admir Adrović postigao je 11, a gol manje Stevan Kovačević, Draško Božović i Ivan Jablan.

Po devet puta u listu strijelaca upisali su se Petar Orlandić, Luka Rotković i Miljan Vlaisavljević, dok su po gol manje (8) postigli Miloš Đalac, Ivan Knežević, Žarko Grbović i Nedeljko Vlahović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

Rezultati 32. kola:

BERANE - PETROVAC 3:1 (2:0)

Tmušić 16, 31, Huremović 90+2 - Grbović 44.

MORNAR - GRBALJ 0:7 (0:6)

Vukčević (penal) 5, 32, Pavlović 12, Lazarević 22, 84, Bogdanović 30, Jablan 36.

BOKELJ - LOVĆEN 1:1 (1:0)