Anćeloti među kandidatima za trenera Milana

Anćeloti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.05.2015. 21:49h

Trener fudbalera Real Madrida Karlo Anćeloti mogao bi ponovo da preuzme mjesto šefa stručnog štaba Milana, prenose italijanski mediji.

Sportski dnevnik "Gazeta delo Sport" tvrdi da je Anćeloti među trojicom kandidata sa kojima pregovara potpredsjednik roso-nera Adrijano Galijani, uz selektora nacionalnog tima Antonija Kontea i trenera Sevilje Unai Emerija.

Anćeloti (55) je sa velikim uspjehom vodio Milan između 2001. i 2009. godine, osvojivši dvije Lige šampiona, Seriju A, Kup i Superkup Italije, Svjetsko klupsko prvenstvo i dva trofeja UEFA Superkupa.

Trofejni stručnjak sasvim izvjesno odlazi iz Madrida pošto je Real eliminisan u polufinalu Lige šampiona od Juventusa i izgubio je šampionsku trku u Primeri sa Barselonom.

Milan, sedmostruki prvak Evrope, već duže vrijeme nije u vrhu italijanskog fudbala, a ovu sezonu pod vođstvom Pipa Inzagija završiće u sredini tabele.