57 pregleda 3 komentar(a)
Sutjeska, Foto: --
Ažurirano: 16.05.2015. 17:35h

Iako je prije dva kola imao šest bodova više Sutjeske, na dva kola prije kraja šampionata Rudar ima samo bod prednosti u odnosu na još uvijek aktuelnog šampiona.

Pljevljaci su danas na stadionu pod Goricom, u derbiju kola, igrali neriješeno bez golova protiv Budućnosti.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Mogren 4:0 i zaostatak za vodećim Rudarom smanjila na bod.

Do 19. pobjede ove sezone došla je golovima Gorana Vujovića u 10. i 91. Stevana Kovačevića u 35. i Matije Vujovića u 43. minutu.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala Berane 4:1, golovima Boža Osmajlića u 7. i 70, Miloša Đalca u 33. iz jedanaesterca i Bogdana Milića u 67. minutu. Milić je u 86. minutu promašio penal.

Jedini pogodak za Berane postigao je Nikola Kručić u 80. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je Zeta, koja je na Cetinju bila bolja od Lovćena 2:1. Zeta je do pete uzastopne pobjede i opstanka u ligi došla golovima Miljana Vlaisavljevića u 38. i Igora Vujačića u 71.minutu.

Jedini pogodak za Lovćen postigao je Blažo Perutović u 79. minutu.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Bokelj 4:1, golovima Ivana Jablana u 25, Vojina Pavlovića u 26. i Bojana Lazarevića u 39. i 87. minutu. Strijelac jedinog pogotka za Bokelj bio je Lazar Pajović u 79. minutu.

Ubjedljiv je bio i Petrovac, koji je pred svojim navijačima slavio protiv Mornara 3:0, golovima .Dejana Pepića u 9. i 91. i Borisa Kopitovića u 89. minutu.

Vujović povećao prednost

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 20 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa osam golova manje drugo mjesto zauzimaju Igor Ivanović i Bogdan Milić (12), Admir Adrović postigao je 11, a gol manje Stevan Kovačević.

Po devet puta u listu strijelaca upisali su se Petar Orlandić, Luka Rotković, Draško Božović, Miljan Vlaisavljević i Ivan Jablan, dok su po gol manje (8) postigli Miloš Đalac, Ivan Knežević, Žarko Grbović i Nedeljko Vlahović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

Rezultati 31. kola

MLADOST - BERANE 4:1 (2:0)

Osmajlić 7, 70, Đalac (penal) 33, Milić 67 - Kruščić 80. (Milić je u 86. minutu promašio penal)

BUDUĆNOST - RUDAR 0:0

SUTJESKA - MOGREN 4:0 (3:0)

G. Vujović 10, Kovačević 35, M. Vujović 43, G. Vujović 90+1.

LOVĆEN - ZETA 1:2 (0:1)

Perutović 76 - Vlaisavljević 38, Vujačić 71.

GRBALJ - BOKELJ 4:1 (3:0)