Džerard se porazom oprostio od Enfilda, Mane postigao najbrži het-trik (video)

Džerard, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.05.2015. 18:37h

Stiven Džerard nije imao srećan rastanak sa navijačima Liverpula, koji je danas na svom terenu poražen od Kristal Palasa, u pretposljednjem kolu Premijer lige.

Džerard je, nakon 17 godina, odigrao posljednji susret u dresu Liverpula na stadionu Enfild. Na teren je izašao sa svoje tri kćerke, a uoči utakmice čestitali su mu iz oba kluba.

Džerard će od naredne sezone nastupati u SAD, za ekipu Los Anđeles Galaksi u MLS ligi.

Liverpul je odlično otvorio meč i poveo golom Lalane, ali je Palas preokrenuo preko Pančona, Zahe i Mareja i zakomplikovao "crvenima" borbu za Ligu Evrope, pošto sada imaju samo dva boda više od Sautemptona.

Osim Džerarda, dan je obilježio i fudbaler Sautemptona Sadio Mane postigao je danas protiv Aston Vile najbrži het-trik u istoriji engleske Premijer lige.

Mane je tri gola protiv ekipe iz Birimingema postigao za dva minuta i 56 sekundi. On je svoju ekipu do prednosti doveo u 13. minutu, da bi minut kasnije povisio rezultat na 2:0, a u 16. je već bilo 3:0 za Sautempton.

Senegalski fudbaler je tako za četiri minuta i 33 sekundi oborio 21 godinu star rekord Robija Faulera, koji je za Liverpul postigao het-trik u avgustu 1994. godine.

Sautempton je na kraju ubjedljivo porario Aston Vilu čak sa 6:1. Osim Manea, u strijelce su se za Sautemptom upisali i Šejn Long, u 26. i 38, kao i Gracijano Pele u 81. minutu.

Počasni pogodak za ekipu iz Birmingema postigao je Kristijan Benteke u 45. minutu.

Hal, Nukasl i Sanderlend, u kojem je naš Željko Petrović prvi asistent Diku Advokatu, nijesu uspjeli da zabiljžele pobjede, pa će odluka o posljednjem putniku u Čempionšip pasti u posljednjem kolu.

Hal i Njukasl su poraženi u Londonu od Totenhema (joji je korak bliži šestom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope), odnosno Kvins Park Rendžersa, dok je Sanderlend uzeo samo bod na svom terenu protiv Lestera, koji je tim bodobo osigurao opstanak.

Za sada je poznato da su iz Premijer lige ispali KPR i Barnli, a uoči posljednje runde trenutno u niži rang ispada Hal koji ima 35 bodova, dva manje od Njukasla i tri od Sanderlenda, koji ima i zaostali meč protiv Arsenala, koji će odigrati u srijedu u gostima.

Sanderlend u posljednjem kolu gostuje Čelziju, Hal dočekuje Mančster junajted, dok je Njukasl domaćin Vest Hemu.

Rezultati 37. kola

Sautempton - Aston Vila 6:1 (Mane 13, 14, 16, Long 26, 38, Pele 81 - Benteke 45+3)

Sanderlend - Lester 0:0

Barnli - Stouk 0:0

KPR - Njukasl 2:1 (Filips 54, Fer 61. - Rivije 24)

Vest Hem - Everton 1:2 (Dauning 62. - Osman 68, Lukaku 90)

Totenhem - Hal 2:0 (Čadli 54, Rouz 61)

Liverpul - Kristal Palas 1:3 (Lalana 26 - Pančon 43, Zaha 60, Marej 90)