Arsenal žuri u Ligu šampiona

Arsenal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.05.2015. 21:08h

Arsenal nije izgubio skoro tri mjeseca u Premijer ligi, a posljednja pobjeda u nizu vjerovatno je i ključna kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona.

Londonski tim je lako izašao na kraj sa Halom u gostima (3:1) i tako se izjednačio na drugom mjestu sa Mančester sitijem.

"Građani" imaju bolju gol-razliku, ali i meč više...

Arsenal je sada na pet bodova više od četvrtoplasiranog Mančester junajteda od kojeg takođe ima utakmicu manje...

Aleksis Sančes je iz slobodnog udarca donio prednost "tobdžijama" u 28. minutu, a već do poluvremena meč je bio riješen - prvo Aron Ramzi na pas Santija Kasorle, a onda Sančes na asistenciju Ramzija donijeli su tri boda sastavu Arsena Vengera.

Hal je ostao na 17. mjestu sa 34 boda, jednim više od Sanderlenda koji je u zoni ispadanja.