Seniorke ubjedljive u Skoplju protiv Makedonije

Ženska fudbalska reprezentacija, Foto: Fscg.me
Ažurirano: 29.04.2015. 13:28h

Ženska seniorska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je danas selekciju Makedonije rezultatom 7:1 u prijateljskom meču koji je odigran u Skoplju.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića upisale su, tako, dvije ubjedljive pobjede u odmjeravanju snaga sa Makedonkama u posljednja dva dana. Makedonke su u današnjem susretu, za razliku od prvog (7:0), uspjele jednom da zatresu mrežu našeg tima.

Kao i u prvom meču, serija pogodaka krenula je u devetom minutu zahvaljujući Armisi Kuč. Ista igračica je 20 minuta kasnije postigla i drugi pogodak za naš tim. Makedonke su odgovorile u 34. minutu preko Jakovske i smanjile prednost "crvenih". Ipak, samo minut kasnije Kuč je kompletirala het-trik, da bi do odlaska na odmor Tamara Bojat postigla dva pogotka i donijela ubjedljivu prednost našem timu.

Do kraja susreta Armisa Kuč se još dva puta upisala u listu strijelaca - u 51. minutu je postigla svoj četvrti pogodak, a u sudijskoj nadoknadi i svoj peti pogodak na ovom susretu.

"Upisali smo još jednu ubjevljivu pobjedu u duelu sa selekcijom Makedonije. Ponovo smo, kao i u prvom susretu, imali terensku inicijativu, postigli ponovo sedam golova i imali nekoliko izglednih prilika. Priliku da nastupe na ova dva susreta dobile su sve igračice osim Ive Milačić, koja se nažalost povrijedila tokom treninga uoči prve utakmice. Potrudićemo se da prije utakmice sa Finskom, prve u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, zakažemo još jednu jaču prijateljsku utakmicu kako bi smo start kvalifikacija dočekali potpuno spremni", rekao je selektor Hadžiosmanović.

Makedonija - Crna Gora 1:7

Skoplje - Trening kamp FS Makedonije. Sudija: Irena Velevačkovska (Makedonija). Strijelci: Kuč 9, 29, 35, 51, 90, Bojat 38, 44. za Crnu Goru, Jakovska 34. za Makedoniju. Žuti kartoni: Veselinova, Skelevska (Makedonija).

Makedonija: Simona Nikolovska, Maja Angelovska (Nakšije Krivanjeva), Dragana Kostova (Bojku Škipe), Katerina Milevska (Martina Bogleva), Srefi Skerlevski, Ana Veselinova (Elma Šemsovik), Lenče Andrevska, Aleksandra Markovska (Jana Čubrinovska), Aleksandra Ristevska (Nataša Levkova), Marjana Načeva, Eli Jakovska.

Crna Gora: Marija Žižić, Milica Radunović, Jovana Mrkić (Irena Bjelica), Tatjana Đurković, Andreja Vidić (Jovana Zlatičanin), Jelena Šturanović (Helena Božić), Jasna Đoković, Slađana Bulatović (Milica Vulić), Armisa Kuč, Tamara Bojat (Jelena Vešović), Darija Đukić (Ivana Krivokapić).