Hamburger konačno slavio, pobjeda Borusije i Bajerna

HSV bio bolji od Augsburga sa 3:2
Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.04.2015. 18:37h

Serija od devet mečeva bez pobjede (dva remija i sedam poraza) Hamburgera prekinuta je danas u duelu sa Augsburgom (3:2), pa armija navijača HSV-a opet vjeruje u opstanak.

Hamburger posljednjih šest utakmica nije postigao gol, a u duelu protiv Augsburga mu je trebalo svega 19 minuta da povede sa 2:0 - strijelci su bili Olić i Lasoga, pa je izgledalo da sastav Bruna Labadije sigurno grabi ka trijumfu.

Gosti su, međutim, izjednačili u 69. minutu, ali se Lasoga u 71. pobrinuo da bodovi ostanu u lučkom gradu.

Zahvaljujući remiju Štutgarta sa Frajburgom (2:2) Hamburger je napredovao za jednu poziciju i sada je 16. na tabeli. Ako Paderborn sjutra kod kuće savlada Verder preuzeće 16. mjesto, dok bi Štutgart pao na posljednje...

Borusija iz Dortmunda je pogocima Pjer-Emerika Obamejanga i Šinđija Kagave savladala Ajntraht, dok je Bajer remizirao u Kelnu (1:1).

Slavio je i Bajern - jedini gol na "Alijanc areni" proptiv Herte postigao je Bastijan Švajnštajger u 80. minutu.

Ako Volfsburg sjutra ne savlada Borusiju u Menhengladbahu Bavarci će i matematički četiri kola prije kraja obezbijediti titulu.

Borusija D. - Ajntraht 2:0 (Obamejang 24 (penal), Kagava 32)

Hamburger - Augsburg 3:2 (Olić 11, Lasoga 19, 71 - Bobadilja 25, Verner 69)

Hanover - Hofenhajm 1:2 (Štindl (penal) 24 - Modest 1, Šiplok 83)

Keln - Bajer 1:1 (Fine 83 - Brant 60)

Štutgart - Frajburg 2:2 (Gincek 24, Harnik 27 - Petersen (penal) 58, 85)

Bajern - Herta 1:0 (Švajnštajger 80)