Siti nastavio trku za Ligu šampiona, pobjeda Totenhema (video)

Aktuelni šampion je sada na bod minusa u odnosu na trećeplasirani Mančester junajted
Serhio Aguero, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.04.2015. 17:07h

Poraz Mančester junajteda u derbiju od Čelzija dao je krila Mančester sitiju, koji ovog puta nije omanuo - na "Etihadu" je pao Vest Hem (2:0), pa se aktuelni prvak Engleske vratio u borbu za Ligu šampiona.

"Građani" su i dalje četvrti, ali sada imaju bod manje od Junajteda, a dva od drugoplasiranog Arsenala koji ima i meč manje.

U Mančesteru neizvjesnosti nije bilo. Tačnije, trajala je onoliko koliko je trebalo Sitiju da zatrese mrežu.

Nakon nekoliko promašaja Serhija Aguera i Davida Silve, za vođstvo domaćina se pobrinuo - štoper gostiju!

Velšanin Džejms Kolins je u 18. minutu centaršut Hesusa Navasa neobično zahvatio i sa ivice kaznenog prostora matirao svog golmana.

"Čekićari" praktično nisu ni zaprijetili, a meč je riješen u 36. minutu kada je Aguero pogodio za 2:0. Opet na asistenciju Navasa.

"Bilo je važno da pobijedimo poslije dva poraza. Moramo da nastavimo u dobrom ritmu i da uradimo sve da obezbijedimo plasman u Ligu šampiona", rekao je menadžer Sitija Manuel Pelegrini.

Na pitanje o svojoj budućnosti u klubu, Čileanac je bio kratak:

"Ne želim da komentarišem to u ovom trenutku".

Meč je obilježila i teška povreda Silve nakon što ga je u duelu Kujate udario laktom u glavu.

Borbu za Evropu nastavio je i Totenhem nakon trijumfa u Njukaslu (3:1). Tri boda Sparsima donijeli su Naser Šadli, Kristijan Eriksen i Hari Kejn.

Kejn je postao tek četvrti igrač Totenhema koji je u Premijer ligi u jednoj sezoni dao 20 ili više golova. Prije njega to su uradili Garet Bejl, Jirgen Klinsman i Tedi Šeringem.

Mančester siti - Vest Hem 2:0 (Kolins (autogol) 18, Aguero 36)

Njukasl - Totenhem 1:3 (Kolbak 46 - Šadli 30, Eriksen 53, Kejn 90+1)