Čelzi bolji od Junajteda, Azar vodi do titule

1 komentar(a)
Azar, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.04.2015. 18:35h

Čelzi je sve bliži tituli, jer je uspješno prošao i u derbiju sa Mančester junajtedom - ekipa Žozea Murinja je slavila 1:0, a gol odluke dogodio se u u 38. minutu, kada je fenomenalnu akciju Čelzija pokrenuo Sesk Fabregas, dodao je loptu Oskaru, a ovaj petom proslijedio Azaru koji je rutinski savladao Davida De Heu za trijumf svog tima.

"Plavci" su šest kola prije kraja praktično osigurali osvajanje titule jer imaju 10 bodova više od najbližeg pratioca Arsenala, dok je Junajted ovim porazom ugrozio treću poziciju koja direktno vodi u Ligu šampiona.

Stouk je pobijedio na svom terenu ekipu Sautemptona sa 2:1. Morgan Šnajderlin je golom u 22. minutu donio prednost Sautemptonu na gostovanju Stouku, ali je domaća ekipa uspjela da dođe do izjednačenja pogotkom Mame Dijufa u 47. minutu.

Kada je izgledalo da će meč biti završen podjelom bodova, Čarli Adam je zatresao mrežu gostiju u 84. minutu i svojoj ekipi tako donio pobjedu i sva tri boda.

Nakon 33 odigrane utakmice Sautempton je šesti na tabeli Premijer lige sa 56 bodova, dok je Stouk deveti sa deset bodova manje.

Fudbaleri Evrtona su na svom stadionu savladali Barnli sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Kevin Miralas u 29. minutu. Everton je imao priliku i prije tog gola da zatrese mrežu Barnlija, ali je Ros Barkli promašio jedanaesterac.

Everton je poslije 33 kola na 12. poziciji na tabeli Premijer lige sa 41 bodom, dok je Barnli posljednji sa 26 osvojenih bodova.

Kristal Palas - Vest Bromvič Albion 0:2 (Morison 2, Gardner 53)

Everton - Barnli 1:0 (Miraljas 29)

Lester - Svonsi 2:0 (Uljoa 15, King 89)

Stouk - Sautempton 2:1 (Dijuf 47, Adam 84. - Ssnajderlin 22)

Čelzi - Mančester junajted 1:0 (Azar 38)