Rudar i Sutjeska nastavljaju trku za titulu

Kiks Rudara čeka Sutjeska, koja ima najlakši zadatak protiv Berana. Mladost u Radanovićima, Budućnost na Cetinju
Rudar, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 18.04.2015. 16:05h

Indentičnim pobjedama, sa 3:1, Rudar i Sutjeska nastavljaju trku za šampionsku titulu.

Rudar je kao gost savladao Petrovac 3:1 i ostvario 19. pobjedu ove sezone. Do pobjede došao je golovima Nedjeljka Vlahovića u 42, Igora Ivanovića u 49. i Predraga Brnovića u 55. minutu. Jedini pogodak za Petrovac postigao je Mirko Radišić u 73. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Berane 3:1 i upisala petu uzatopnu, ukupno 17. pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja. Branilac trofeja trijumfovao je golovima Stevana Kovačevića u 53, Draška Božovića u 58. i Blaža Igumanovića u 90. minutu. Jedini pogodak za Berane postigao je Admir Zejnilović u 85. minutu.

Lovćen i Budućnost igrali su na Cetinju 0:0, dok je Grbalj u Radanovićima savladao Mladost 3:1, golovima Ivana Jablana u 34, Japanca Jamazakija u 37. i Bojana Lazarevića u 85. minutu. Jedini pogodak za Mladost postigao je Ivan Vuković u 35. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je Zeta, koja je u Golubovcima savladala Bokelj 2:1. Do pobjede na debiju novog trenera Duška Vlaisavljevića došla je golovima Gorana Burzanovića u 17. i Miloša Dujkovića u 73. minutu. Jedini pogodak za Bokelj postigao je Mirko Todorović u 30. minutu.

Ulogu favorita pred svojim navijačima opravdao je Mornar, koji je pred svojim navijačima savladao Mogren 3:2. Do pobjede došao je golovima Đorđa Vojvodića u 54, Dejana Jovančova u 69. i Lekovića u 83. minutu. Pogotke za Mogren postigli su Zijad Adrović u 45. iz jedanaesterca i Žarko Grbović u 84. minutu.

Vujović i dalje prvi, Ivanovića napredovao

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 16 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa četiri gola manje drugo mjesto Igor Ivanović (12), Admir Adrović postigao je 11, Bogdan Milić i Stevan Kovačević po deset, Petar Orlandić i Luka Rotković po devet, dok su po gol manje (8) upisali Žarko Grbović, Ivan Knežević, Ivan Jablan i Draško Božović.

Po jednom manje (7) u listu strijelaca upisali su se Nedeljko Vlahović, Miljan Vlaisavljević, Miloš Đalac i Marko Đurović, dok su Darko Nikač, Luka Maraš, Miloš Nikezić, Kohei Kato, Miroje Jovanović i Milan Vušurović po šest puta zatresli protivničku mrežu.

Po pet golova postigli su Aleksandar Vujačić, Vule Vujačić, Marko Šćepanović, Benjamin Kacić, Fukui Masato i Ivan Vuković.

Jednom manje u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović, Filip Kukuličić, Luka Vujanović, Danilo Tomić, Jasmin Muhović, Vasilije Jovović, Nebojša Đalović, Ilija Tučević i Goran Burzanović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.