Liverpul ne odustaje od Lige šampiona (video)

"Redsi" su sada na četiri boda minusa u odnosu na četvrtoplasirani Mančester siti
Rahim Sterling, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.04.2015. 21:04h

Loša forma Mančester sitija dala je novu nadu Liverpulu kada je u pitanju Liga šampiona, a trijumf "redsa" nad Njukaslom (2:0) stvorio je dodatni pritisak "građanima".

Liverpul je trijumfom na "Enfildu" prišao na četiri boda minusa u odnosu na Siti koji drži četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje.

Rahim Sterling je već u 7. minutu pokazao "svrakama" da nemaju šta da traže u Liverpulu, a bolju igru domaćina krunisao je Džo Alen u 70. minutu.

Gosti su posljednjih desetak minuta igrali s igračem manje pošto je isključen Musa Sisoko koji je grubo faulirao Lukaša Leivu.

Liverpul je ove sezone u ligi do sada dao 47 golova, a najbolji strijelac je Sterling sa sedam pogodaka. Koliko su "redsi" ove sezone neefikasni govori i to da su prošle godine do sanašnjeg dana samo Luis Suares i Danijel Staridž ukupno 49 puta tresli protivničke mreže.

Njukaslu je ovo 5. poraz zaredom u Premijer ligi, a u toj seriji je postigao samo jedan gol, i to protiv Arsenala (2:1).

Opstanak ipak nije ugrožen timu sa "Sent Džejms parka", jer ima devet bodova više od Hala, koji je u zoni ispadanja.