Štutgart pobjegao sa dna golom u 91. minutu

Danijel Gincek je u 91. minutu iz kontre pogodio za pobjedu protiv Verdera, koji je od 84. imao igrača više.
Juja Osako i Ermin Bičakčić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.04.2015. 17:59h

Navijači Štutgarta su počeli da tuguju, već vidjeli svoj tim u Cvajti, ali su se "švabe" izvukle - Danijel Gincek je u 91. minutu iz kontre pogodio za pobjedu protiv Verdera, koji je od 84. imao igrača više.

Štutgart je dva puta vodio, ali se činilo da će ostati bez dva boda kada je Janik Vestergard u 86. minutu kaznio isključenje Martina Harnika.

Verder je do kraja napadao, ali su domaći stigli do zlata vrijedna tri boda drugim golom Ginceka. Šest kola prije kraja, tim iz grada Mercedesa ima 26 bodova, jedan više od Hamburgera, kojem je ustupio dno.

Prvi iznad crte je Hanover sa 29 bodova.

Istim rezultatom (3:2), Keln je savladao Hofenhajm, iako su i "jarčevi" imali igrača manje od 69. minuta...

Štutgart - Verder 3:2

Gentner 15, Gincek 70, 90+1 - Zelke 50, Vestergard 86.

Keln - Hofenhajm 3:2

Leman 20 (penal), Udžah 54, Ektor 78 - Polanski (penal) 70, Modest 88.