Lider je upisao 18. pobjedu u prvenstvu
4 komentar(a)
Rudar - Mornar, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 11.04.2015. 16:06h

Tri pobjede domaćina, jedna gostiju, uz dva remija, bilans je 26. kola Telekom Prve fudbalske lige, koje nije donijelo bilo kakvo pomjeranje na tabeli.

Lider Rudar je upisao planirana tri boda kod kuće protiv Mornara, u pravoj goleadi pod Golubinjom. Pljevljaci su vodili 4:0, a Barani su u finišu uspjeli da izbore više nego častan poraz.

Do 18. trijumfa u prvenstvu, Rudar je stigao golovima Nemanje Mijuškovića u petom, Vasilija Jovovića u 14. i Igora Ivanovića u 28. i 47. minutu. Golove za Mornar postigli su Lazar Lalošević u 52, Ho Kim Jung u 88. i Andrija Pejović u 90. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala cetinjski Lovćen 3:0 i ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu. Do 16. trijumfa ove sezone došla je golovima Draška Božovića u 27. iz jedanaesterca i Japanca Fukuija Masata u 33. i 90. minutu.

Mladost i Petrovac igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom 0:0, a pobjednika nije bilo ni u duelu Budućnosti i Grblja, koji su na stadionu pod Goricom igrali 1:1.

Grbalj je poveo golom Ilije Tučevića u 38. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Momčilo Raspopović u 40. minutu.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je kotorski Bokelj, koji je u Budvi savladao Mogren 3:0. Do pobjede, devete ove sezone, došao je golovima Luke Maraša u osmom i Aleksandra Macanovića u 45. i 74. minutu.

Uspješni u ovom kolu bili su i fudbaleri Berana, koji su pred svojim navijačima savladali Zetu 2:1 i upisali drugi trijumf ove sezone. Domaćin je do poluvremana stekao prednost od 2:0, golovima Nikole Kruščića u 29. i Neboše Đalovića u 37. minutu. Konačan rezultat postavio je, autogolom Ibrahim Arifović, u 64. minutu.

Vujović i dalje prvi, Ivanović napredovao

Sa 16 golova, napadač Sutjeske Goran Vujović sa i dalje najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa pet golova manje drugo mjesto dijele Admir Adrović i Igor Ivanović (11), Bogdan Milić je treći sa deset, Stevan Kovačević, Petar Orlandić i Luka Rotković postigli su po devet, dok je gol manje (8) upisao Ivan Knežević.

Po jednom manje (7) u listu strijelaca upisali su se Miljan Vlaisavljević, Miloš Đalac, Žarko Grbović, Ivan Jablan, Marko Đurović i Draško Božović, dok su Darko Nikač, Luka Maraš, Miloš Nikezić, Nedeljko Vlahović, Kohei Kato, Miroje Jovanović, Milan Vušurović po šest puta zatresli protivničku mrežu.

Po pet golova postigli su Aleksandar Vujačić, Vule Vujačić, Marko Šćepanović, Benjamin Kacić i Fukui Masato.

Jednom manje u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović, Filip Kukuličić, Ivan Vuković, Luka Vujanović, Danilo Tomić, Jasmin Muhović, Vasilije Jovović, Nebojša Đalović i Ilija Tučević (Grbalj)...

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

Rezultati 26. kola

BERANE - ZETA 2:1 (2:0)

Kruščić 29, Đalović 37 - Arifović (autogol) 6

MOGREN - BOKELJ 0:3 (0:2)

Maraš 8, Macanović 44, 74.

RUDAR - MORNAR 4:3 (3:0)

Mijušković 5, Jovović 13, Ivanović 28, 47 - Lalošević 52, Jung 86, Pejović 90.

MLADOST - PETROVAC 0:0 (Milić iz Mladosti je promašio penal u 69. minutu)

BUDUĆNOST - GRBALJ 1:1 (1:1)

Raspopović 40 - Tučević 38.

SUTJESKA - LOVĆEN 3:0 (2:0) (Vujović iz Sutjeske je promašio penal u 31. minutu)