Prvi put u istoriji UEFA ponavlja se meč zbog greške sudije, ali samo posljednja tri minuta!?

Meč mladih ženskih reprezentacija do 19 godina između Engleske i Norveške će se ponoviti, ali će početi praktično u 90. minutu i to jedanaestercem za Englesku, a potom će se odigrati još tri minuta
5 komentar(a)
Lea Viliamson, Foto: Thefa.com
Ažurirano: 09.04.2015. 10:59h

Kažnjavanjem Fudbalskog saveza Crne Gore samo jednom utakmicom igranja pred praznim tribinama (i još jednim uslovno u naredne dvije godine) i sa novčanom "globom" od 50 hiljada eura, zbog incidenta i prekida meča pod Goricom sa Rusijom, u kvalifikacijama za EP, Evropska fudbalska unija je juče donijela neočekivanu odluku, jer se vjerovalo da će kazna biti drastičnija.

Međutim, UEFA je danas donijela jednu nevjerovatnu odluku, da se, prvi put u istoriji, da se zbog greške sudije jedan meč ponovi.

Neće se, međutim, igrati čitava nova utakmica, već su u Nionu odlučili da se ponove samo posljednja tri minuta meča!?.

Utakmica mladih ženskih reprezentacija do 19 godina između Engleske i Norveške u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrana je u subotu i zvanično nije završena, odnosno prekinuta je u samom finišu pri vođstvu Norveške od 2:1.

Sporan momenat dogodio se u 96. minutu kada je sudija Marija Kurtes iz Njemačke poništila gol iz jedanaesterca za Englesku koji je uspješno izvela Lea Viliamson i dosudila indirektan udarac za Norvešku.

Sudija je poništio penal Engleske, pošto je jedna igračica Engleske prije vremena zakoračila u šesnaesterac.

Umjesto da dosudi ponovno izvođenje jedanaesterca, sudija je svirao slobodan udarac za Norvešku.

Fudbalski savez Engleske je uložio žalbu, jer bi se ta selekcija neriješenim rezultatom plasirala na EP.

Žalba je usvojena, a UEFA je danas donijela, zaista, pomalo čudnu odluku, koja predstavlja presedan.

Meč će se ponoviti, ali će početi praktično u 90. minutu i to jedanaestercem za Englesku, a potom će se odigrati još tri minuta.

Pravdu u tih nekoliko minuta će, naravno, dijeliti drugi sudija.

I sama UEFA je navela da njena disciplinska komisija nikada do sada nije donijela takvu odluku.