Atletiko rutinski osvojio tri boda (video)

"Kolćonerosi" slavili treći put zaredom, i to identičnim rezultatom - 2:0
Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.04.2015. 20:01h

Atletiko Madrid je bez problema upisao treću pobjedu zaredom, i to bez primljenog gola (čak i identičnim rezultatom - 2:0), pa je valjda jasno i Valensiji i Sevilji da ne postoji trka utroje za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona i da su "kolćonerosi" realno treća snaga španskog fudbala.

Aktuelni šampion je na "Kalderonu" bio bolji od Sosijedada nakon što je sve riješio u prvih 10 minuta, dok se praktično protivnik nije ni zagrijao.

Već u 2. minutu Mikel Gonsales je poslije kornera zatresao sopstvenu mrežu, a u 10. je Antoan Grizman pogodio protiv bivšeg tima nakon što je golman Ruli odbio šut Kokea.

Francuz nije želio da slavi pogodak, čime je jasno stavio do znanja koliko poštuje klub koji ga je prošle godine lansirao u evropski vrh i prodao Atletiku za 30 miliona eura.

Atletiko je sada na dva boda manje od drugoplasiranog Reala (uz meč više), a ima četiri više od Valensije koja drži 4. mjesto. "Slijepi miševi" takođe tek treba da odigraju meč ovog kola.