Parižani poslije preokreta osvojili "Velodrom" (video)

Marsej je ovim porazom propustio šansu da se potpuno vrati u trku za trofe
2 komentar(a)
Zlatan Ibrahimović, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.04.2015. 21:24h

Pari Sen Žermenove šanse da odbrani titulu su porasle nakon pobjede na najtežem terenu u Francuskoj - aktuelni šampion je savladao Marsej na "Velodromu" sa 3:2 i vratio se na prvo mjesto s bodom više u odnosu na Lion.

Marsej je ovim porazom propustio šansu da se potpuno vrati u trku za trofej, ali ni sada nije predaleko - ima pet bodova manje od PSŽ-a, a četiri od Liona...

Ipak, u Marseju će dugo žaliti za ovom utakmicom, jer su dva puta vodili u prvom poluvremenu (oba puta strijelac Andre-Pjer Žinjak, za "svece" je pogodio Blez Matuidi), a onda u samo tri minuta nastavka prosuli sve.

Prvo je Markinjoš izjednačio u 49. na 2:2 poslije očajne reakcije odbrane na šut Zlatana Ibrahimovića, da bi već u 51. Žeremi Morel zatresao sopstvenu mrežu u namjeri da odbije loptu ispred Šveđanina.

Do kraja francuske Lige 1 ostalo je osam kola...

Marsej - PSŽ 2:3

Žinjak 30, 43 - Matuidi 35, Markinjoš 49, Morel (autogol) 51)

Bordo - Lens 2:1