Levandovski utišao Dortmund, Bajern opet bolji od Borusije

Jedini pogodak na "Signal Iduna parku" dao je Poljak u 36. minutu
Robert Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.04.2015. 18:47h

U duelu Borusije i Bajerna nije sve prštalo kao prethodnih godina, ali su navijači "milionera" opet morali da priznaju poraz - Bavarci su slavili sa 1:0 u velikom derbiju njemačkog fudbala.

Jedini pogodak na "Signal Iduna parku" dao je Robert Levandovski u 36. minutu i to je ono što je vjerovatno svima koji vole Borusiju najteže da prihvate - da Poljak, koji je ljetos bez centa obeštećenja otišao iz Dortmunda u Bajern, dođe na "svoj" stadion i riješi utakmicu.

Imala je šanse Borusije, imao ih je i Bajern (iako oslabljen), a posljednju na meču je zaustavio golman gostiju iz Minhena Manuel Nojer, koji je u 87. zaustavio loptu na gol liniji poslije šuta Marka Rojsa.

Borusija iz Menhengladbaha grabi ka Ligi šampiona nakon što je u Hofenhajmu dala čak četiri gola.

Na kraju je bilo 4:1, iako je domaćin preko Šiploka poveo već u 17. minutu.

Ipak, pakleni trio Borusije je u nastavku bio ubojit - Kruze, dva puta Herman i Rafael donijeli su velika tri boda.

Borusija je tako ostala na trećem mjestu sa dva boda više od Bajera, koji nije imao milosti prema Hamburgeru (4:0).

Volfsburg je bez problema savladao Štutgart (3:1), uz dva pogotka Kristijana Rodrigesa i jedan Andrea Širlea.

Borusija D. - Bajern 0:1 (Levandovski 36)

Bajer - Hamburger 4:0 (Kastro 7, 63, Kisling 44, 56)

Ajntraht - Hanover 2:2 (Madlung 27, Ajgner 54 - Marselo 68, Ja Konan 82)

Frajburg - Keln 1:0 (Franc 37)

Hofenhajm - Borusija M. 1:4 (Šiplok 17 - Kruze 26, Herman 31, 51, Rafael 36)

Verder - Majnc 0:0

Volfsburg - Štutgart 3:1 (Rodriges (penal) 41, 65, Širle - Harnik 44)