Porazi Rudara i Mladosti, šestica Sutjeske

Petrovac i Budućnost su odigrali jedinu utakmicu bez golova
Budućnost - Petrovac, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 04.04.2015. 15:41h

Rudar i Mladost su se okliznuli, Budućnost je remizirala u Petrovcu, pa se šampion Sutjeska, kanonadom u Radanovićima, vratila u trku za titulu.

Nikšićani su torpedovali Grbalj čak sa 6:0, za najubjedljiviju pobjedu u prvenstvu. Do treće uzastopne, ukupno 15. pobjede ove sezone, Sutjeska je došla golovima Jovana Nikolića u 23, Gorana Vujovića u 27. i 53, Mladena Vučića u 32, Draška Božovića u 51. i Stevana Kovačevića u 72. minutu.

Rudar je u Kotoru poražen od Bokelja 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Milan Zorica u 62. minutu.

Minimalan poraz doživjela je i Mladost, koja je u Baru izgubila od Mornara 1:0. Mornar prekinuo seriju od pet uzastopnih mečeva bez pobjede, a do tri boda došao je pogotkom Darka Karadžića u 75. minutu.

Budućnost je i u 13. gostovanju Petrovcu ostala neporažena (sedam pobjeda i šest remija), a prvi put su dva rivala odigrali meč bez golova.

Lovćen je na Cetinju pobijedio Berane 2:0, golovima Marka Đurovića u 2. i Milana Vušurovića u 80. minutu.

Ubjedljiva je bila i Zeta, koja je u Golubovcima savladala Mogren 5:0, uz poker golova Miljana Vlaisavljevića u 32, 42, 64. i 90. minutu. Mrežu gostiju "načeo" je Stefan Vukčević u 29. minutu.

Vujović povećao vođstvo na listi strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 16 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Sa pet golova manje na drugom mjestu je Admir Adrović (11), Bogdan Milić je treći sa deset, Stevan Kovačević, Igor Ivanović, Petar Orlandić i Luka Rotković postigli su po devet, dok je gol manje (8) upisao Ivan Knežević.

Po jednom manje (7) u listu strijelaca upisali su se Miljan Vlaisavljević, Miloš Đalac, Žarko Grbović, Ivan Jablan i Marko Đurović, dok su Darko Nikač, Miloš Nikezić, Nedeljko Vlahović, Kohei Kato, Miroje Jovanović, Milan Vušurović i Draško Božović po šest puta zatresli protivničku mrežu.

Po pet golova postigli su Aleksandar Vujačić, Luka Maraš, Vule Vujačić, Marko Šćepanović i Benjamin Kacić.

Jednom manje u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović, Filip Kukuličić, Ivan Vuković, Luka Vujanović, Danilo Tomić i Jasmin Muhović.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.