Srbija izgubila u Portugalu, san o Francuskoj završen

"Orlovi" su poraženi na gostovanju Portugalu (2:1), pa sada imaju samo bod, šest manje od Danske i Albanije, kojima gostuju
Fabio Koentrao, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.03.2015. 20:59h

Poslije samo četiri utakmice, fudbaleri Srbije praktično mogu da se oproste od sna o Evropskom prvenstvu - "orlovi" su poraženi na gostovanju Portugalu (2:1), pa sada imaju samo bod, šest manje od Danske i Albanije, kojima gostuju.

Tim Radovana Ćurčića je djelovao neubjedljivo u Lisabonu, mada ni Portugal nije blistao.

Domaći su poveli golom Rikarda Karvalja u 10. minutu nakon kornera Fabija Koentraa, da bi Nemanja Matić izjednačio spektakularnim makazicama u 60.

Slavlje Srba je kratko trajalo, jer je Koentrao na asistenciju Žoaa Mutinja ubacio loptu u mrežu i kaznio slabu reakciju Dušana Baste.

Albanija je ranije danas nakon preokreta savladala Jermeniju (2:1).

Jermeni su u 4. minutu šokirali prepune tribine "Elbasan arene", kada su poveli nakon akcije dva najbolja igrača - Henrih Mhitarjan je asistirao sa lijeve strane, a napadač moskovskog Spartaka Jura Movsisjan savladao Etrita Berišu.

Gosti su u 70. minutu ostali sa desetoricom, pošto je isključen Hovhanes Hambardžumjan, a Albanci su to surovo kaznili.

U 77. minutu je izjednačio Megrim Mavraj, da bi se za delirijum na tribinama pobrinuo Škeljzen Gaši u 81.

Najmanje četiri osobe završile su u bolnici poslije međusobnih sukoba navijača reprezentacije Albanije u Elbasanu.

Kako prenosi "Gazeta dita", navijačka grupa "Plisat" iz Kosovske Mitrovice izazvala je nerede na ulicama. U njima su korišćene flaše i metalne šipke, a tek je intervencija policije smirila situaciju.

U grupi F, dvije pobjede domaćina i remi između Mađarske i Grčke - Sjeverna Irska je bila bolja od Finske (2:1), a Rumunija je Farskim Ostrvima samo jednom uspjela da zatrese mrežu.

Srećom po tim Angela Jordaneskua, pogodak Klaudijua Keserua u 21. minutu je bio dovoljan za trijumf.