Brazilac Eder spasao Italiju (video)

Napadač Sampdorije Eder je u debiju za Italiju evrogolom u 84. minutu donio svojoj novoj zemlji bod protiv Bugarske (2:2)
1 komentar(a)
Eder, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.03.2015. 22:27h

Nedavno je Arigo Saki izazvao gnijev javnosti nespretnom izjavom da u italijanskim klubovima ima previše crnaca u mlađim kategorijama, zbog čega je jedna od najvećih fudbalskih nacija počela da tone.

Riječi legendarnog trenera Milana su potvrdu, doduše posrednu, dobile u Sofiji, gdje je „azure” poraza spasio Brazilac - napadač Sampdorije Eder je u debiju za Italiju evrogolom u 84. minutu donio svojoj novoj zemlji bod protiv Bugarske (2:2).

Početak meča je bio spektakularan, jer su Bugari dali tri gola za 13 minuta - Jordan Minev je u 4. prevario svog golmana Nikolaja Mihajlova, da bi u 11. i 17. loptu iza leđa Salvatorea Sirigua slali Ivelin Popov i Ilijan Micevski.

I Holandija je morala da se spasava, a to je uradila tek u 92. minutu. Vesli Snajder je odapeo sa 20 metara, a lopta je pogodila Klas-Jana Huntelara i prevarila golmana Turske Volkana Babadžana.

Hrvatska je razbila Norvešku na Maksimiru (5:1), a Niko Kovač je nakon utakmice bio bijesan kao ris.

"Rekao sam da želimo presing i brzi gol, ali ništa od toga nisam vidio u prvom poluvremenu. Živcira me to, ne želim više da vidim takvu reprezentaciju. Popiću čašu vina da se smirim", rekao je „izbornik”.

Češka prvi put u ovim kvalifikacijama nije pobijedila, i to kada niko nije očekivao, jer je u Prag stigla Letonija.

Tim sa Baltika je bio na pragu pobjede, imao i zicer za 0:2, ali je u 90. minutu Vaclav Pilarž pogodio za 1:1.

Grupa A

Holandija - Turska 1:1 (Huntelar 90+2 - Jilmaz 37)

Češka - Letonija 1:1 (Pilarž 90 - Višnjakovs 30)

Kazahstan - Island 0:3 (Guđjonsen 20, Bjanarson 32, 90+1)

Tabela: Češka 13, Island 12, Holandija 7, Turska 5, Letonija 3, Kazahstan 1

Grupa B

Izrael - Vels 0:3 (Ramzi 45+1, Bejl 50, 77)

Belgija - Kipar 5:0 (Felaini 21, 66, Benteke 35, Azar 67, Bačuaji 80)

Andora - BiH 0:3 (Džeko 13, 49, 62)

Tabela: Vels 11, Izrael 9, Belgija 8, Kipar 5, BiH 5, Andora 0

Grupa H

Bugarska - Italija 2:2 (Popov 11, Micanski 17 - Minev 4. autogol, Eder 84)

Hrvatska - Norveška 5:1 (Brozović 30, Perišić 53, Olić 65, Šildenfeld 87, Pranjić 90+4 - Tetej 80)

Azerbejdžan - Malta 2:0 (Huseinov 4, Nazarov 90+2)

Tabela: Hrvatska 13, Italija 11, Norveška 9, Bugarska 5, Azerbejdžan 3, Malta 1