Bajern izgubio, Volfsburg izvukao bod u Majncu

Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.03.2015. 18:40h

Bajern je izgubio kod kuće od Borusije iz Menhengladbaha, a da ovo može da bude loša noćž za Bavarce vidjelo se već poslije dvadesetak minuta kada je igru zbog povrede morao da napusti Arjen Roben.

Holanđanin je bio rovit i prije meča (povrijedio se u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Šahtjora), a sada je povrijedio koljeno (makar su takve prve prognoze) i stvorio probleme Pepu Gvardioli.

Gosti su poveli u 30. minutu golom Rafaela kada je očajno reagovao Manuel Nojer, a isti igrač je u 77. stavio do znanja da bodovi idu u Menhengladbah.

Bavarcima svakako titula nije ugrožena, jer je Volfsburg remizirao protiv Majnca.

"Vukovi" su na gostovanju Majncu izvukli samo remi, pa sada za šampionom kasne 10 bodova.

Tim Ditera Hekinga može da bude i zadovoljan rezultatom, jer su domaći vodili od 7. minuta Nika Bungerta.

Majnc je i u nastavku napadao, a zanimljivo je da je ka golu uputio čak 21 šut, ali da je samo Bungertov išao u okvir!

Promašaje je kaznio Brazilac Luiz Gustavo, koji je u 61. minutu, na asistenciju zemljaka Nalda, postavio konačnih 1:1.