Jovetić učestvovao u pobjedi Sitija, Arsenal slavio u Njukaslu

Jovetić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.03.2015. 19:41h

Mančester siti je ubjedljivo na svom terenu pobijedio Vest Bromvič Albion sa 3:0, u premijernoj utakmici 30. kola Premijer lige.

Zasluge za pobjedu "građana" ima i Stevan Jovetić (u 65. minutu ušao u igru umjesto Lamparda), koji je učestvovao u akciji prilikom trećeg gola.

Treći gol za konačnih 3:0 postigao je Silva (njegov 11. gol u Premijer ligi), koji je u 77. minutu proslijedio loptu u mrežu golmana Majhila nakon šuta Jovetića sa ivice šesnaesterca.

Strijelci za ekipu Manuela Pelegrinija bili su su još i Vilfrid Boni u 27. i Fernando u 40. minutu.

Ključan detalj na Etihadu dogodio se već u drugom minutu pošto je štoper gostiju Geret Mekoli dobio crveni katon poslije greške sudije Nila Svarbika.

Majk Doson je kao posljednji igrač odbrane srušio Bonija, ali je sudija greškom umjesto njega isključio Mekolija.

Siti je iskoristio brojčanost na terenu, konstantno je vršio pritisak na gol VBA i poveo na isteku pola sata igre. Boni je vješto primio loptu, izbačivši iz igre nekoliko čuvara i preciznim udarcem donio vođstvo "građanima".

Na 2:0 povisio je Fernando, koji je poslije kornera iskoristio konfuziju u odbrani tima iz Birmingema i postigao 1.000 gol za Siti od osnivanja Premijer lige.

Siti je trijumfom nad VBA prišao vodećem Čelziju na tri boda zaostatka, ali uz dvije utakmice više.

VBA se nalazi na 13. mjestu sa 33 boda, osam više od Barnlija i mjesta koje vodi Čempionšip.

Arsenal je u gostima slavio protiv Njukasla sa 2:1 i nastavio seriju nepobjedivosti protiv tog rivala, ali i prišao na bod zaostatka drugoplasiranom Mančester sitiju.

Tim Arsena Vengera teško je došao do trijumfa, iako je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Olivijea Žirua, koji mreži golmana Tima Krula pogodo u 24. i 28. minutu.

Djelovalo je da će gosti rutinski privesti meč kraju, ali su na kraju ipak strahovali za pobjedu, pošto je Njukasl golom Muse Sisoka početkom drugog poluvremena uveo neizvjesnost i uporno pokušavao da dođe do izjednačenja.

Totenhem je sa 4:3 savladao Lester uz het-trika ove sezone sjajnog Harija Kejna, dok je Sautempton bio siguran na svom terenu protiv Barnlija - 2:0.

U posljednjoj utakmici dana, Vest Hema je pobijedio Sanderlend sa 1:0. Na klupi Sanderlenda debitovao je Dik Advokat, nekadašnji selektor Srbije, ali "crne mačke" nisu uspjele da prekinu seriju od osam utakmica bez pobjede.

Jedini gol na meču postigao je Diafra Sako u 88. minutu, kada je poslije proigravanja Marka Nobla ostao sam pred golmanom Kostelom Pantilimonom i lako ga savladao.

"Zaslužili smo više, utakmica je bila izjednačena i nije bilo mnogo prilika za gol... Nisam očekivao da će dati gol u 88. minutu, to je razočaravajuće. "Ako naporno radite, rezultati dolaze. Vidio sam stvari koje treba popraviti, neki igrači se vraćaju i to je pozitivna stvar... Moramo da pobijedimo u narednom meču protiv Njukasla. Ako navijači budu uz nas, kao danas, učinićemo sve da Njukalsu otežamo posao", rekao je Advokat za Skaj sport.

Vest Hemu je ovo prva pobjeda posle sedam vezanih neuspjeha, pa sada u Premijer ligi zauzimaju deveto mjesto sa 42 boda, dok je Sanderlend 17. sa 26.

Mančester siti - Vest Bromvič Albion 3:0 (Boni 27, Fernando 40, Silva 77)

Aston Villa - Svonsi 0:1 (Gomis 87)

Njukasl - Arsenal 1:2 (Sisoko 48 - Žiru 24, 28)

Sautempton - Barnli 2:0 (Long 37, Šakel 58. auto gol)

Stouk - Kristal Palas 1:2 (Dijuf 14 - Marej 41. penal, Zaha 45+2)

Totenhem - Lester 4:3 (Kejn 6, 13. 64. penal, Šlup 85. auto gol - Vardi 38, Morgan 50, Nudžent 90)

Vest Hem - Sanderlend 1:0 (Sako 88)