Četvorka Bajerna u Bremenu, remi "milionera"

David Alaba, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.03.2015. 19:35h

Verder je odavno u seriji odličnih rezultata u Njemačkoj, ali sve pada u vodu onog trenutka kada je na drugoj strani Bajern.

Bavarski gigant, u čijem sastavu nije bilo povrijeđenih Franka Riberija i Arjena Robena, slavio je u Bremenu sa 4:0, što mu je šesta pobjeda u nizu u Bundes ligi u kojoj ima i gol-razliku koja najbolje oslikava razliku kvalitetu - postigao je 27 golova, primio svega dva...

Tomas Miler je načeo "zelene" u 24. minutu, a sve dileme oko pobjednika otklonio je David Alaba pogotkom iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku, kada je bilo jasno da bodovi idu u Minhen, dva puta se upisao Robert Levandovski.

Šalke se poslije spektakla u Madridu vratio prosjeku u Njemačkoj i jedva izbjegao poraz od Herte u Berlinu. Na Olimpijskom stadionu je bilo 2:2, a "kraljevsko-plave" je spasao Žoel Matip u 90. minutu.

Borusija iz Dortmunda je podbacila i drugi meč zaredom u ligi odigrala bez golova. Nakon "nule" u Hamburgu, sada je na "Signal Iduna parku" odolio Keln...

Lagane trijumfe su ostvarili Ajntraht (protiv Paderborna - 4:0) i Hofenhajm, koji je bio bolji od Hamburgera (3:0), dok je Majnc bio bolji u gostima od Augsburga (2:0).

Augsburg - Majnc 0:2 (Okazaki 32, Ko 90)

Ajntraht - Paderborn 4:0 (Majer 27, Štendera 42, Ajgner 55, Valdes 82)

Herta - Šalke 2:2 (Ben Hatira 21, Haraguči 82 - Sane 40, Matip 90)

Hofenhajm - Hamburger 3:0 (Polanski (penal) 22, 82, Rudi 88)

Verder - Bajern 0:4 (Miler 24, Alaba 45, Levandovski 76, 90+1)

Borusija D. - Keln 0:0